“Piparkūku” klases stunda

Š.g. 23.decembrī 10.c klases skolēniem bija iespēja kopā jauki un jautri pavadīt savu šī gada un I semestra pēdējo klases stundu, turklāt piedzīvojot vienu no Ziemassvētku tradīcijām – piparkūku cepšanu. Sadarbībā ar AS “Latvijas Maiznieks” notika piparkūku cepšanas meistarklases.

Skolēniem tika piedāvātas dažādas piparkūku mīklas – klasiskā, ar medu un mandarīniem, kraukšķīgo piparkūku mīkla “Izcep pats” (kas ir ļoti ērta izmantošanā, jo nepieciešams tikai sagriezt mīklu un ielikt krāsnī, nevajag to izrullēt), piparkūku mīkla “Mājas” u.c. Skolēniem tika piedāvātas arī dažādu krāsu glazūras, lai viņi varētu radoši izpausties un pēc izcepšanas izrotāt savas piparkūkas. Glazūru krāsas bija visdažādākās – klasiska balta, Ziemassvētku zaļa, oranža, saulaini dzeltena, rozā, zila un šokolādes krāsa.

Skolēni paši rullēja mīklu, grieza no tās dažādu formu figūriņas  – tapa mājiņas, cilvēciņi, egles u.c. Kad sagatavotās piparkūkas tika ieliktas krāsnī, kabinetā izplatījās brīnišķīga Ziemassvētku piparkūku smarža. Kad gatavās piparkūkas bija atdzisušas, skolēni tām izdomāja dizainu ar glazūru palīdzību.

Skolēniem ļoti iepatikās jaunā tradīcija un savstarpējā sadarbošanās.

Paldies AS “Latvijas Maiznieks” par Ziemassvētku tradīciju saglabāšanu un iespēju skolēniem to pašiem piedzīvot!

Paldies dizaina un tehnoloģiju skolotājai Jeļenai Salogubei un 10.c klases audzinātājai Alīnai Piscovai!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
direktora vietniece izglītības jomā un
10.c klases audzinātāja
Daiga Vasiļjeva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search