Kā motivēt jauniešus būt fiziski aktīviem ikdienā

No š.g. 6. līdz 9. maijam Daugavpils Zinātņu vidusskolas pedagogi Sergejs Smirnovs, Sergejs Vasiļjevs un Zoja Kņaževa piedalījās VIAA organizētā Erasmus+ programmas sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumā – starptautiskajā tematiskajā seminārā “Erasmus+ atbalsts fiziskās aktivitātes un sadarbības veicināšanai izglītībā un mācībās”.

Semināra dalībnieki no 12 valstīm (Polijas, Lietuvas, Latvijas, Spānijas, Portugāles, Turcijas, Vācijas, Čehijas, Nīderlandes, Igaunijas, Īrijas un Austrijas) dalījās savos aizraujošajos pieredzes stāstos un apguva daudz jauna, ko dot tālāk saviem kolēģiem un skolēniem.

Seminārā daudz diskutēja par aktivitāšu svarīgumu un pašdisciplīnu, par to, kā motivēt jauniešus skolā būt fiziski aktīviem un kā ikdienas sportošanai piešķirt lielāku nozīmi katra cilvēka un sabiedrības kopumā dzīvē.

Viens no aizraujošākajiem semināra notikumiem bija dalība 5 km distancē Rimi Rīgas maratonā. Sergejs Smirnovs šo distanci noskrēja ar rezultātu 33:19, savukārt Zoja Kņaževa – ar rezultātu 25:17.

Komandas varēja arī aktīvi un izzinoši pavadīt laiku, kad pēc fotogrāfijām bija jāatrod reāli objekti Vecrīgā.

Stāsta Sergejs Vasiļjevs: “Tikām uzaicināti piedalīties fotoorientēšanās pasākumā pa Rīgu. Dalībnieki tika sadalīti grupās. Katrai grupai bija Rīgas karte un fotokolāža ar 15 dažādiem pilsētas arhitektūras objektiem. Šos objektus bija nepieciešams atrast un nofotografēt īsā laika periodā. Tam tika dotas 2 stundas. Tas mums deva pieredzi strādāt komandā!” 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
angļu valodas skolotāja
Zoja Kņaževa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mūsu „Ēnotāji” 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. – 5. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba

Lasīt tālāk »
Search