Kā tapa mūsdienīga dizaina jaunavu vainagi

9.klases skolēni dizaina un tehnoloģiju priekšmetā īstenoja projektu “Kā izgatavo dizaina izstrādājumu, kura ierosmes avots ir etnogrāfiskais tautastērps?”

Sekojot dizaina domāšanas procesa soļiem, skolēni savu darbu sāka ar izpēti. Grupās, pētot latviešu tautas tērpus katrā novadā, skolēni noskaidroja: tērpa vēsturi, apģērbu nosaukumus, lietišķās mākslas tehnikas, ko izmantoja latvieši, rotājot savu apģērbu, kā arī tērpu valkāšanas tradīcijas. Savu pētījumu skolēni noformēja plakāta veidā.

Savam topošajam darbam par pamatu ņemot latviešu tautastērpa jaunavas vainagu un papildus iedvesmojoties no latviešu etno mūzikas grupas “Tautumeitas” koncerttērpiem, skolēni veidoja jaunavas vainagu mūsdienīgā interpretācijā.

Skolēnu dizaina darbu izstādi var aplūkot 2.ēkas foajē. Jums ir iespēja arī klases audzinātāja klātbūtnē 23.decembrī nofotografēties ar vainagu, iepriekš to saskaņojot ar direktora vietnieci izglītības jomā Natāliju Petrovu. Cienīsim citu skolēnu darbu un izturēsimies saudzīgi pret vainagiem!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
dizaina un tehnoloģiju skolotāja
Jeļena Salogube

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search