Karjeras nedēļa 2023 – par profesijām un prasmēm

Nedēļa pirms skolēnu rudens brīvdienām aizritēja Karjeras nedēļas zīmē. Šogad – Eiropas prasmju gadā – pastiprināta uzmanība bija pievērsta dažādās profesijās nepieciešamām un darba tirgū pieprasītām prasmēm.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolēni no 16. līdz 20. oktobrim aktīvi iesaistījās Karjeras nedēļas 2023 aktivitātēs.

16. oktobrī tika organizēts seminārs 11.-12. klašu izglītojamajiem, kuri apgūst kursu komplektu “Medicīna, farmācija un uzturzinātnes”. To vadīja Daugavpils Universitātes (DU) akadēmiskā bakalaura programmas psiholoģijā 3. kursa students Aivars Skačkovs. Aivars iepazīstināja ar DU medicīnas programmām, nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, kā arī par psihologa profesiju.

17. oktobrī skolā pie 11. a un 12. klases izglītojamiem, kuri apgūst  kursu komplektu “Inženierzinātnes un tehnoloģijas”, viesojās Viktors Potapovs, kurš pārstāvēja uzņēmumu “Start IT” un stāstīja par IT profesijām, ieteica, kur mācīties, kādas prasmes un zināšanas ir jāapgūst, lai varētu cerēt uz augstu atalgojumu un amatu. Pēc semināra skolēni Viktoram uzdeva daudzus jautājumus.

No 18. līdz 20. oktobrim skolas 5.-12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties IT eksāmenā, kuru palīdzēja organizēt informātikas, datorikas un programmēšanas skolotāji. Skolēniem bija iespēja noskaidrot savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām, drošību internetā un laimēt vērtīgas balvas.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas ēkā 19. oktobrī viesojās policijas pārstāvji, kuri stāstīja skolēniem par drošību, par policista profesiju, bija iespēja pasēdēt policijas automašīnā un ietērpties policista formā.  

Šajā dienā 10. klašu izglītojamiem, kuri apgūst  kursu komplektus “Uzņēmējdarbība” un “Digitālais dizains un interaktīvie mediji”, bija iespēja Rīgā piedalīties JA Latvia organizētajā pasākumā “Uzdrīksties uzvarēt”.

Kā atzina Daniella, “kad mēs tikai izbraucām no Daugavpils, man likās, ka būs garlaicīga konference ar kādiem stāstiem no dzīves, kurus visi jau bija dzirdējuši tūkstošiem reižu. Bet atbraucot un sajūtot visu konferences mērogu reālajā dzīvē, tā radīja neaizmirstamas sajūtas un emocijas. Šī konference deva mums iespēju vairāk uzzināt par veiksmīga dzīves ceļa veidošanu jeb “no nulles līdz miljonam drīz pēc skolas”. Mēs dzirdējām arī par sapņu piepildīšanu, satikāmies ar labāko Latvijas SMU pārstāvjiem, ar DJ FOXY MANDY, uzzinājām par līderu programmu un tās absolventiem, kā arī satikāmies ar Latvijas sportistiem, tādiem kā Evija Reine, Dairis Bertāns un galvenais treneris Jānis Gailītis. Visa pasākuma laikā mēs varējām satikt dažādu firmu pārstāvjus un apspriesties ar viņiem. Un pats svarīgākais ir uzdrīkstēties uzvarēt!”

Ar saviem iespaidiem dalījās Polina: “Man ir lielisks iespaids par 19. oktobrī apmeklēto “Iedvesmas konferenci”. Tur bija ļoti aizraujoša un izglītojoša programma: cilvēku stāsti par savu viedokli un pieredzi, motivācijas runas, ieteikumi. Visvairāk man patika klausīties par noteikumiem dzīvē, veiksmīgiem projektiem un panākumiem. Man patika arī pasākuma organizācija, mūzika, gaismas efekti”.

20. oktobrī skolā norisinājās pasākums  “Iejūties skolotāja kurpēs”, kura laikā skolēniem bija iespēja kopā ar skolotājiem vadīt dažādas mācību stundas, kā mūziku, fiziku, angļu valodu, dabaszinības, matemātiku, bioloģiju, sportu u.c. Skolēni ieguva neaizmirstamu pieredzi – stāvēt citu skolēnu priekšā, komunicēt un organizēt stundu.

Bez tam saistībā ar karjeras nedēļu skolā norisinājās gan klases stundas, gan mācību priekšmetu stundas, kuru laikā skolēni ar dažādu testu palīdzību pārliecinājās par savām zināšanām, spējām un prasmēm, kuras atbilst kādai profesijai, kā arī noskaidroja, vai tā būs aktuāla tuvāko desmit gadu laikā.

Lai iepazītu dažādas profesijas, karjeras nedēļas laikā skolēniem bija iespēja doties mācību ekskursijās un uzzināt, kā notiek darbs “Latvijas Maizniekā”, Daugavpils siltumtīklos, Daugavpils reģionālajā slimnīcā u.c.

Paldies skolēniem, skolotājiem un administrācijai par atbalstu karjeras nedēļas rīkošanā un īstenošanā!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pedagogs karjeras konsultants
Nauris Kupcovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 37 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6.-12. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba vietām dzimtajā

Lasīt tālāk »

Skaista runa – augsts novērtējums

Š.g. 17. aprīlī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, notika skolēnu skatuves runas konkursa Latgales un Sēlijas kultūrvēsturiskajos novados II kārta. Uz konkursu Rēzeknē kopā

Lasīt tālāk »
Search