Lieldienas – pavasara svētki

Lieldienas ir pavasara un saulgriežu svinības. Gaisma un siltums, uzvarējis tumsu, atdod zemei un dabai dzīvību.
Ļoti svarīgi ir Lieldienās kārtīgi izšūpoties – jo vairāk un augstāk, jo labāk. Priecādamies par saules atgriešanos, ļaudis iet rotaļās un rāda savu veiklību spēlēs.
Lieldienās telpas rotā pūpoli, plaucēti bērzi vai lazdas un krāsotas olas. Rotājumos izmantojami arī citi pavasara simboli – putni, ziedi, sadīgusi zāle. Lieldienas nav iedomājamas bez krāsotām olām. Tās ēd, dāvā par šūpošanu, izmanto rotaļās, ar tām sitas. Lieldienu galdā goda vietā ir olas, bet to rotā arī ziedi, krāsaini trauki un salvetes.

No š.g. 20. marta līdz 3. aprīlim Daugavpils Zinātņu vidusskolas 1. ēkas bibliotēkas lasītavā apskatāma izstāde “Lieldienas klāt!”
Priecīgas Lieldienas!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
bibliotekāre
Svetlana Zaļeska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search