Mācību ekskursija uz Ventspili

    Š.g. 28. septembra agrā rītā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 10. b un 10. c klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Ventspili.

       Iebraucot Ventspilī, uzreiz var pamanīt tēlnieku veidotās govis. Kopumā dažādā stilā ir izveidotas un pilsētvidē izvietotas 27 govis. Ventspilī ļoti izteiktas ir bruģētas ielas un koka mājas. Ventspils ir ļoti sena pilsēta, jo tajā ir senlaicīgas būves, ir redzami sarkanie dakstiņu jumti.

Blakus nelielam tirgus laukumam atrodas sena koka māja, kurā saglabājies akmens, kurš atrodas tur kopš 1648. gada. Tieši tirgus laukumā ir tumši sarkans koka skatu tornis ar nelielām metāla detaļām, kurš rāda mēnesi, dienu, laiku un citas ar laiku skaitīšanu saistītas ziņas.

Ventspils tirgū 19. – 20. gadsimtā ir lietoti vairāki mēri,  lai cilvēkiem būtu vieglāk saprast nelielu objektu izmērus un labāk orientēties pilsētas kultūrā un vienkārši saprast mērvienības, nelietojot tikai metrus, piemēram, 1 metrs – 100 cm, 1 olekts – 54 cm, 1 pēda – 30,5 cm un 1 colla – 2,54 cm. Ventspilī ir 10 dažādi noformētas strūklakas.

Ventspils var lepoties ar vienu no vecākajām pilīm Latvijā, kura celta 13. gs. un saglabājusies līdz mūsdienām. Arī pirmie lati tika ievesti caur Ventspils ostu. Ventspilī kopumā ir daudz dažādu konfesiju un baznīcu, tieši šeit sākās baptisma izplatīšanās Latvijā, bet galvenokārt visi ir luterāņi.  

     Mācību ekskursija turpinājās, izbraucot ar kuģīti “Hercogs Jēkabs” un iepazīstoties ar Ventu un attīstīto pilsētas rūpniecību.

   Dienas noslēgumā skolēniem bija iespēja apmeklēt Ventspils Zinātnes centru “VIZIUM”, kura nosaukumā iešifrēta šāda informācija: Ventspils – “V”, Inovāciju – “I”, Zinātnes – “ZI” un centrs (centrum) – “UM” un tā simbolizē vīziju, misiju, vērtību, komunikāciju, mērķtiecību, efektivitāti un identitāti. Zinātnes centrā notiek zinātnes šovi, ir izveidotas izglītojošas interaktīvas ekspozīciju zāles, vairāk nekā 80 interaktīvu eksponātu, laboratorijas, konferenču telpas, mācību klases un tehniski radošās darbnīcas, kas ir pieejamas apmeklētājiem, iepazīstoties ar fiziku, ķīmiju un citām dabaszinātnēm. Skolēni izmēģināja dažādas aktivitātes, kas saistītas ar fiziku, inženierzinātnēm un tehnoloģijām. Eksponāti bija gan izglītojoši, gan interaktīvi.

Viktorija: “Man ļoti patika mūsu ekskursija ar klasi uz Ventspili. Sākumā man bija grūti piecelties tik agri, bet tas bija tā vērts. Visvairāk man patika jūra. Es daudz fotografēju, staigāju pa pludmali un kopā ar draugiem guvu neaizmirstamus iespaidus un atmiņas. Paldies par kopā pavadīto laiku!”

Daniella: “Man ļoti patika ekskursija! Ekskursijas gaitā mums stāstīja par pilsētas izcelšanos, kā arī to, kāpēc govis ir Ventspils simbols. Mēs vizinājāmies ar kuģīti ,,Hercogs Jēkabs”, izbaudot Ventas vēju un skaistumu. Vēl mēs apmeklējām,,Vizium”, kur guvām aizraujošas emocijas, jaunas zināšanas un veicām dažādus eksperimentus. Kopumā ekskursija bija ļoti emocionāla un pozitīva.”

Polina: “Bija interesanti braukt ar kuģi gar Ventspils pilsētu un saskatīt dažādas ēkas un atrakcijas. Mūsu klasei bija lieliska iespēja paklausīties par pilsētas vēsturi un tradīcijām. Tieši man ļoti patika atrasties Zinātniskajā centrā “Vizium”, kur ir daudz interesantu fizisko pārbaužu, testu, spēļu, kuras arī paplašina mūsu redzesloku.”

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
10. c klases skolēni
Daniels Redzobs,
Anastasija Kovoļova,
10. b klases skolniece
Sofija Ignatjeva,
10. c klases audzinātājs
Nauris Kupcovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search