Veiksmīgs starts erudīcijas konkursā

Baltijas Biomateriālu ekselences centrs (BBCE) izsludina jau trešo erudīcijas konkursu skolēniem «BIO-Go-Higher» – visa mācību gada laikā tiks pārbaudītas vidusskolēnu zināšanas inženierzinātnēs, dabaszinātnēs un medicīnā. Sekmīgākā skolēnu komanda mentora pavadībā balvā iegūs ceļojumu uz Šveici un iespēju iesaistīties biomateriālu pētniecības un izstrādes procesā vienā no pasaules vadošajiem šīs jomas pētniecības centriem. Konkursa mērķis ir paaugstināt vidusskolas klašu skolēnu zināšanu līmeni inženierzinātnēs, dabaszinātnēs un dažādu implantmateriālu izmantošanā medicīnā, kā arī nodrošināt kvalitatīvu pašizglītības modeli – erudīcijas konkursu skolēnu komandām. Konkursā var piedalīties 10. un 11.klašu skolēni. 

Komandu atlases kārta notika 22. septembrī. Tajā tika pārbaudītas skolēnu zināšanas ķīmijā, fizikā, bioloģijā un medicīnā.

Sveicam divas mūsu skolas komandas „Jaukas meitenes” un „Smilers”, kas turpinās cīņu par galveno balvu.

No 3. oktobra līdz 7. novembrim notiks konkursa pirmā kārta, kas veltīta fizikai. Vēlam veiksmi 11. klases skolniecēm K. Komrakovai, S. Soņinai, D.Grizānei, G.Riņģei un D.Semjonovai un 10. klases skolēniem J.Šalkovskim, R.Abaravičutei, V.Petrovai, D.Junelei un A.Vasiļjevai!

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

ķīmijas skolotāja

Oksana Dimitrijeva,

fizikas skolotāja

Larisa Koroševska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search