Maize, daba, svētvieta Aglonā

Š.g. 13.septembrī 2.e klase devās ekskursijā pa maršrutu Daugavpils – Aglona.

Ekskursijas sākumā skolēni apmeklēja Pasta muzeju. Bērni iepazinās ar pasta attīstības vēsturi, uzzināja, ka informācijas pārsūtīšanā dažādos laikos bija iesaistītas bites, kaķi, baloži un pat peles. Visiem bija interesanti uzzināt par “pudeļu” pastu.

Nākamā pietura bija Maizes muzejs. Muzeja saimniece iedvesmoja bērnus ar savu stāstu par maizes vērtību, cepšanas procesu, attieksmi  pret maizi. Katrs skolēns izmēģināja veidot un izcept savu maizes kukulīti.

Bērni apmeklēja arī klusu un svētu vietu – Aglonas baziliku. Pēc tam bija neparasta  tikšanās – ar staltbriežiem un Dāvida briežiem. Visiem iepatikās barot dzīvniekus un klausīties aizraujošus stāstus par dārza iemītniekiem.

Izbraukums un dabā pavadītais laiks piepildīja ikvienu ar sajūtu, ka cilvēks ir dabas sastāvdaļa un ir atbildīgs par citu dzīvo būtņu saglabāšanu. Spriežot pēc bērnu atsauksmēm, viņi saprata, ka maizes cepšana ir atbildīgs, rūpīgs un sarežģīts darbs, kurš ir jāveic ar mīlestību.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
2.e klases audzinātāja
Alla Laizāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search