Mājas saldējums, vīnogas, alpakas – tepat tuvumā

Š.g. 15. septembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. d klases skolēni devās mācību ekskursijā  pa maršrutu Bebrene – Dviete.

Ekskursijas laikā apskatījām, kā notiek paštaisīta saldējuma ražošana no bioloģiskiem vietējiem produktiem, viesojāmies selekcionāra Paula Sukatnieka vārdā nosauktajā īpašumā, kur izstaigājām augļu dārzu un vērojām, kā top sula, kā arī apmeklējām alpaku salu ar vietējo safari.

Bērni redzēja saldējuma ražošanas procesu no paša sākuma (govju ferma) līdz beigām (dažāda veida saldējums).

Augļu dārzā iepazināmies ar dažādu šķirņu vīnogām un degustējām tās. Mums tika dota iespēja pašiem spiest sulu no vietējām ābolu šķirnēm. Skolēni uzzināja par selekcionāra profesiju un darba specifiku.

Tikšanās ar Dienvidamerikas iemītniecēm alpakām sagādāja pozitīvas emocijas visiem. Bērni uzzināja par šo dzīvnieku audzēšanas īpatnībām un devumu cilvēkiem. Un safari ar retu automašīnu cauri meža teritorijai pārsniedza visas bērnu cerības.

Ekskursijā piedalījās sešu skolēnu vecāki. Paldies viņiem par atbalstu!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. d klases audzinātāja
Alla Laizāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search