Mājas saldējums, vīnogas, alpakas – tepat tuvumā

Š.g. 15. septembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. d klases skolēni devās mācību ekskursijā  pa maršrutu Bebrene – Dviete.

Ekskursijas laikā apskatījām, kā notiek paštaisīta saldējuma ražošana no bioloģiskiem vietējiem produktiem, viesojāmies selekcionāra Paula Sukatnieka vārdā nosauktajā īpašumā, kur izstaigājām augļu dārzu un vērojām, kā top sula, kā arī apmeklējām alpaku salu ar vietējo safari.

Bērni redzēja saldējuma ražošanas procesu no paša sākuma (govju ferma) līdz beigām (dažāda veida saldējums).

Augļu dārzā iepazināmies ar dažādu šķirņu vīnogām un degustējām tās. Mums tika dota iespēja pašiem spiest sulu no vietējām ābolu šķirnēm. Skolēni uzzināja par selekcionāra profesiju un darba specifiku.

Tikšanās ar Dienvidamerikas iemītniecēm alpakām sagādāja pozitīvas emocijas visiem. Bērni uzzināja par šo dzīvnieku audzēšanas īpatnībām un devumu cilvēkiem. Un safari ar retu automašīnu cauri meža teritorijai pārsniedza visas bērnu cerības.

Ekskursijā piedalījās sešu skolēnu vecāki. Paldies viņiem par atbalstu!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. d klases audzinātāja
Alla Laizāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Rudens krosa stafetes

Š.g. 21. septembrī Stropu estrādē notika Daugavpils pilsētas rīkotās sacensības ”Rudens krosa stafetes 2023″. Daugavpils Zinātņu vidusskolas sportisti startēja veiksmīgi, pamatskolu grupā izcīnot 1. vietu

Lasīt tālāk »

Panākumi pludmales volejbolā

Š.g. 22. septembrī Ogrē notika Latvijas skolēnu 77. spartakiāde pludmales volejbolā. Sacensības notika divās vecuma grupās: 2004.– 2007.g.dz. un 2008.–2010.g.dz. Daugavpils Zinātņu vidusskola startēja ar

Lasīt tālāk »