Mārtiņdienas svinības

Š.g. 10.novembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolā tika svinēta Mārtiņdiena. Latvieši Mārtiņa dienu uzskata par rudens beigu un ziemas sākumu. Mēdz teikt, ka Mārtiņdiena atver ziemai vārtus. no Mārtiņiem līdz Ziemassvētkiem dienas garums aizvien sarūk. Būtiski, ka Mārtiņos arī vecāki un vecvecāki iesaistās svētku sagatavošanas procesos, kopīgi ar bērniem gatavojot maskas un preces svinību gadatirgum.

2. un 5. klašu skolēni, kā arī 11. un 12.klašu SMU dalībnieki piedalījās Mārtiņdienas tirdziņā un piedāvāja dažādus gardumus, rotaslietas, dekoratīvus priekšmetus. Tirgošanās ritēja draudzīgi un azartiski. Skolēnu acīs mirdzēja prieks, kad izdevās visu pārdot vai nopirkt kāroto.

Savukārt 1. un 3.klašu skolēni, ģērbušies dažādās maskās, pulcējās skolas aktu zālē, lai kopā piedalītos svētku pasākumā, kuru veidoja 11.b klases skolnieces Ksenija Boltrukeviča un Ruslāna Jevdokimova. Abas jaunietes apgūst priekšmetu ”Teātra māksla” un pasākums bija apgūto teorētisko zināšanu praktiska realizēšana. Atbalstu un padomu skolniecēm sniedza literatūras skolotāja Ludmila Frolova.

Izzinot tradīcijas, skandinot tautasdziesmas, dejojot tautas dejas, kopā tika pavadīta svētku pēcpusdiena.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
direktora vietnieces izglītības jomā
Marina Bulaha,
Vilma Tāraude

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Esam kopā!

Š.g. 30. maijā notika Daugavpils Zinātņu vidusskolas 11. a klases skolēnu un viņu vecāku kopīgais pasākums “Esam kopā!” Skolēni bija sagatavojuši nelielu radošu programmu, lai

Lasīt tālāk »

Ekskursija uz Jēkabpili

Š.g. 30. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju Marinu Borisovu devās ekskursijā uz Jēkabpili. No rīta laiks

Lasīt tālāk »