Nākamā pietura – bibliotēka

Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) norisinās dažādi pasākumi ar interesantām un skolēniem saistošām aktivitātēm. Viena no piedāvātajām aktivitātēm ir orientēšanās spēle “Nākamā pietura – bibliotēka”. Spēles mērķis ir palīdzēt skolēniem iemācīties patstāvīgi meklēt informāciju bibliotēkā. Piemēram, LCB elektroniskais katalogs satur to iespieddarbu un citu resursu aprakstus, kas atrodas LCB, tās filiāļu un Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu krājumos. Autorizētiem LCB elektroniskā kataloga lietotājiem ir pieejama grāmatu elektroniskā pasūtīšana, rezervēšana un lasīšanas termiņa pagarināšana.

Nodarbības laikā skolēnu komandas meklēja grāmatas atrašanās vietu plauktos. Pēc nodarbības skolēni atbildēja uz jautājumu, ko ir iemācījušies bibliotēkā.

Ņikita: “Es iemācījos orientēties bibliotēkā”.

Anastasija: “Es sapratu, ka bibliotēkā var viegli atrast visu vajadzīgo informāciju”.

Iļja: “Kā meklēt grāmatas un dažādu informāciju bibliotēkā bez bibliotekāra palīdzības.”

Darja: “Bibliotēkā uzzināju, kādā kārtībā grāmatas tiek izvietotas. Tagad protu ātrāk atrast man vajadzīgo grāmatu. Protams, uzzināju arī kaut ko no Latvijas un Daugavpils vēstures.

Anastasija: “Grāmatas bibliotēkā sakārtotas sistemātiski, ne tikai alfabēta secībā, grāmatas atrašanās vietu var uzzināt speciālā mājaslapā”.

Konstantīns: “Kā atrast man nepieciešamo grāmatu bez bibliotēkas darbinieku palīdzības”.

Aleksandrs: “Bibliotēkā es iemācījos efektīvi izmantot datu bāzes resursus un veikt pētniecisku informācijas apkopošanu”.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
fizikas skolotāja
Larisa Koroševska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Esam kopā!

Š.g. 30. maijā notika Daugavpils Zinātņu vidusskolas 11. a klases skolēnu un viņu vecāku kopīgais pasākums “Esam kopā!” Skolēni bija sagatavojuši nelielu radošu programmu, lai

Lasīt tālāk »

Ekskursija uz Jēkabpili

Š.g. 30. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju Marinu Borisovu devās ekskursijā uz Jēkabpili. No rīta laiks

Lasīt tālāk »