No pirmsskolas uz sākumskolu augot

Daugavpils Zinātņu vidusskolas latviešu valodas skolotājas – Evita Ruļuka, Gunta Ivanova, Ieva Vitkova un Evita Vecele – nākamajā mācību gadā uzsāks darbu 1.klasē, tāpēc š.g. 26.oktobrī apmeklēja sagatavošanas grupas nodarbības pirmsskolā. Vizītes mērķis – vērot, kā norit latviešu valodas mācīšana grupiņā.

Latviešu valodu mazajiem bērniem palīdz apgūt brīnišķīgā, talantīgā skolotāja – Česlava Celitāne. Nodarbības sākumā skolotāja paskaidro bērniem, kāpēc viņi ir nodarbībā un ko kopā darīs, lai sasniegtu izvirzīto mērķi.

Piedāvātās aktivitātes šoreiz bija vērstas uz to, lai nostiprinātu darbības vārdu lietošanu 1.personā, apgūtu teikumu papildināšanu ar lietvārdiem, kā arī pilnveidotu prasme runāt dialogā – uzdot jautājumus un atbildēt.

Visas nodarbības laikā skolotāja sniedza emocionālo atbalstu un atgādināja, ka nepieciešams priecāties par citu bērnu veiksmi un aktīvi to izrādīt.

Nodarbības beigās bērni novērtēja gan savu, gan pārējo darbu.

Vērojot nodarbību, latviešu valodas skolotājas guva pozitīvu priekšstatu gan par mācību procesu, gan audzēkņu valodas prasmju līmeni.

Turpinot šāda veida mācību tikšanās, tiks mazināta plaisa starp prasībām pirmsskolā un sākumskolā. Nākamā tikšanās notiks pavasarī, lai redzētu audzēkņu izaugsmi ne tikai latviešu valodas apguvē, bet arī matemātikā un dabaszinībās.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
direktora vietniece 1.-3.klašu posmā
Vilma Tāraude

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search