Nodarbība vidusskolēniem Transporta un sakaru institūtā

Š.g. 9. un 10.novembrī 11.–12.klašu skolēni apmeklēja lekciju Transporta un sakaru institūtā (TSI), kurā uzzināja par priekšrocībām, izvēloties mācības šajā augstskolā.

Lekcijas laikā bija daudz interaktīvu aktivitāšu ar skolēniem, viņi piedalījās tiešsaistes aptaujās par idejām par savu nākotni. Piemēram, pirmā aptauja bija par jomu, kurā skolēni vēlas strādāt nākotnē, un rezultātā lielākā daļa izvēlējās IT un medicīnas jomu. Otrā aptauja bija par to, kādu algu skolēni vēlas saņemt par darbu, un izrādījās, ka lielākā daļa vēlējās algu 4 – 7 tūkstošu eiro apmērā.

Tad sākās lekcija, kurā skolēniem stāstīja par to, kādi virzieni ir šai augstskolai un kādas ir tās priekšrocības salīdzinājumā ar citām iestādēm. TSI ir četras galvenās apmācības jomas: IT un robotika, aviācija, transports un loģistika, vadība un uzņēmējdarbība.

Skolēni uzzināja arī par iestāšanās nosacījumiem un par programmām, kurās var samazināt studiju maksu vai pat studēt bez maksas.

Lektore atzīmēja, ka visiem TSI studentiem ir ļoti svarīgi runāt angliski, pretējā gadījumā nebūs iespējams sazināties ar ārzemniekiem, līdz ar to turpināt studijas. Lekcijas apmeklējums rosināja skolēnus apsvērt TSI kā turpmāko izglītības vietu un nākamgad darīt visu iespējamo, lai tur nokļūtu.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
11.b klases skolniece
Glorija Riņģe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search