Apgūstam Latvijas vēsturi

Klāt novembris, ko pārliecinoši varam saukt par svētku mēnesi. Divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas − Lāčplēša diena un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena − to padara īpašu.

6.d un 6.e klases skolēni piedalījās programmas „Latvijas skolas soma” pasākumā un apmeklēja Vienības nama koncertzāli, lai noskatītos koncertlekciju “Lāčplēša diena”. Koncertlekcijas laikā skolēni noklausījās ne tikai fragmentus no rokoperas “Lāčplēsis”, bet arī uzzināja par vēsturiskajiem notikumiem Lāčplēša dienā. Lai nostiprinātu gūto informāciju, mūzikas skolotāja Ilona Ļaksa piedāvāja katram aizpildīt darba lapu, saņemot no skolēniem atgriezenisko saiti.

11.novembrī sociālo zinību un vēstures stundā mēs runājām par vēstures notikumiem. Visi skolēni sagatavoja prezentāciju par Lāčplēša dienu un dalījās ar savām zināšanām ar klasesbiedriem. Lai izprastu tās nozīmi Latvijas vēsturē, mēs noskatījāmies filmu. Uzzinājām par cīņu pret bermontiešiem, par Lāčplēša Kara ordeņa pasniegšanu, par tradīciju nolikt aizdegtas svecītes pie Rīgas pils bastiona mūra un par lāpu gājiena tradīciju mūsu pilsētā. Noslēgumā diskutējām par tēmu “Vai mēs esam savas Latvijas patrioti”. Visi piekrita, ka esam, jo mīlam savu dzimteni.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas 
6.d un 6.e klases skolēni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Esam kopā!

Š.g. 30. maijā notika Daugavpils Zinātņu vidusskolas 11. a klases skolēnu un viņu vecāku kopīgais pasākums “Esam kopā!” Skolēni bija sagatavojuši nelielu radošu programmu, lai

Lasīt tālāk »

Ekskursija uz Jēkabpili

Š.g. 30. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju Marinu Borisovu devās ekskursijā uz Jēkabpili. No rīta laiks

Lasīt tālāk »