Pirmie soļi zinātnē

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 4. d klases skolēnu komanda “Daugavpils zinātnieki” pieņēma Latvijas Universitātes Prātnieku laboratorijas uzaicinājumu un uzdrošinājās piedalīties olimpiādē konkursā “Uzdrīksties! Domā! Radi!”

Milans Zeņkovs, Ieva Borune, Polina Komarova un Kira Ludženiece cītīgi meklēja un apstrādāja informāciju par enerģiju pārvērtībām, filmēja video fragmentus, uzņēma bildes.

Kira patstāvīgi izveidoja animāciju Scratch vidē, savukārt Milans kļuva atbildīgs par modeļa izveidi. Rezultātā viņš radījis ierīci, kura, darbojoties ar bateriju un pārveidojot elektrisko enerģiju kustības enerģijā, griež spārnus un tādā veidā rada vēju.

Konkursa 1.kārtai iesniegtajā sagatavotajā video, parādīti arī citi mūsu klases skolēnu izgudrojumi. Atbalstot komandu, klasesbiedri Mihails Pikins un Artjoms Karpovs izveidoja daudzus interesantus modeļus, kuros bija parādītas dažādas enerģiju pārvērtības.

Diemžēl šogad mūsu komanda netika līdz 2. kārtai, bet skolēni saņēma atzinības rakstus, guva jaunu pieredzi, nostiprināja un paplašināja zināšanas dabaszinībās, attīstīja inženiertehniskās prasmes, iedvesmojās izgudrot un radīt.

Tomēr galvenais šī konkursa ieguvums ir visas 4. d klases kolektīva saliedēšana, savstarpējais atbalsts, iespēja iepazīt klases biedrus no jaunas puses, parādīt savus talantus. To arī nosvinējām klases stundā, kad komandas dalībnieki saņēma atzinības un saldas balvas, bet pārējie – garšīgu cienastu.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
dabaszinību skolotāja,
4. d klases audzinātāja
Ludmila Kondrašova-Lutinska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ģimenes sporta diena

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam.Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Ģimenes sporta diena” 6. klasēm. Neskatoties uz

Lasīt tālāk »

Ģimenes svētkus svinam kopā

Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās īpašs pasākums, kas tika veltīts ģimenes svētkiem. Šo sirsnīgo notikumu organizēja 3. klašu skolēni un viņu skolotājas

Lasīt tālāk »

Pārbaudām zināšanas par Cietoksni

Šī gada 23. maijā notika pilsētas pasākums skolēniem “Cietoksnis – kultūras objekts un dzīvojamais rajons”. Pasākumā piedalījās Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klašu skolēni Jūnija Malinovska,

Lasīt tālāk »
Search