Erasmus+ projekta ietvaros norisinājās skolotāju apmācība bioētikā Ziemeļmaķedonijā

No š.g. 15. aprīļa līdz 19. aprīlim notika Erasmus+ projekta Nr.2022-1-SI01-KA220- SCH-000086423 “Bioētika un ilgtspējīgas vides pārvaldība skolās (BIOSEM)” mobilitāte partnerinstitūcijā Starptautiskajā Balkānu universitātē Skopjē, Ziemeļmaķedonijā, uz kuru devās pieci Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolotāji: Marina Bulaha, Oksana Dimitrijeva, Jānis Kārkliņš, Jurijs Kuklis un Ieva Vitkova.

BIOSEM projekts, kuru virza Ļubļanas Universitāte sadarbībā ar daudzveidīgu akadēmiķu, pedagogu un NVO pārstāvju tīklu, risina neatliekamo nepieciešamību pēc vides bioētikas izglītības vidusskolās. Koncentrējoties uz iespēju nodrošināšanu nākamajām paaudzēm, projekta centrā ir septiņas galvenās tēmas, tostarp globalizācija un bioētika, klimata pārmaiņas un ekosistēmu veselība.

            Tikšanās laikā ar savām domām, ar savu pieredzi un saviem spriedumiem dalījās Starptautiskās Balkānu universitātes Juridiskās fakultātes dekāns Nikola Dacevs, projekta koordinators profesors Bejtulla Demiri un profesors Kire Šarlamanovs.

Galvenā mobilitātes doma bija izmantot inovācijas, sadarbību un izglītību kā katalizatorus ilgtspējīgākas nākotnes veidošanai.

            Universitātes profesors Kire Šarlamanovs aizraujošo lekciju laikā izgaismoja ar ētikas jautājumiem bioloģijas un medicīnas jomā saistītus jēdzienus “kas ir bioētika” un “bioētikas principi”.

Projekta ietvaros tika izveidota bioētikas e-mācīšanas platforma. Pasākumā tika arī aplūkotas šādas tēmas: kompetences ilgtspējīgai vides apsaimniekošanai; bioētikas mācīšana; Biosem projekta resursi.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības skolu stratēģisko partnerību  projektu Nr.2022-1-SI01-KA220- SCH-000086423 “Bioethics and Sustainable Environmental Management at schools” (BIOSEM) / Bioētika un ilgtspējīgas vides pārvaldība skolās (BIO IVP)” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
direktora vietniece
Marina Bulaha

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ģimenes sporta diena

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam.Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Ģimenes sporta diena” 6. klasēm. Neskatoties uz

Lasīt tālāk »

Ģimenes svētkus svinam kopā

Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās īpašs pasākums, kas tika veltīts ģimenes svētkiem. Šo sirsnīgo notikumu organizēja 3. klašu skolēni un viņu skolotājas

Lasīt tālāk »

Pārbaudām zināšanas par Cietoksni

Šī gada 23. maijā notika pilsētas pasākums skolēniem “Cietoksnis – kultūras objekts un dzīvojamais rajons”. Pasākumā piedalījās Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klašu skolēni Jūnija Malinovska,

Lasīt tālāk »
Search