Rudens – Dzejas dienu laiks

Atkal klāt ir rudens. Skolēni kā krāsainas lapas ir atgriezušies skolas solā un uzsākuši jauno mācību gadu. Tradicionāli lielākais septembra notikums Latvijas kultūrā ir Dzejas dienas. Arī mācību procesā šim notikumam tiek pievērsta uzmanība, lai radītu interesi par dzejas tapšanu, dzejas autoriem un izpratni par to, kā dzejas valoda spēj uzrunāt cilvēku sirdis un mainīt skatījumu uz globāliem procesiem.

Sākumskolas posma skolēni klausījās dzeju un pasakas aktieru izpildījumā, lasīja paši, veidoja ilustrācijas izlasītajam tekstam. Skolēni klausījās un lasīja Raiņa, A.Brigaderes un I.Zanderes dzeju, kā arī I.Ziedoņa “Dzintara pasaku”.

Pamatskolas skolēni, iepazīstoties ar dzejas uzbūvi, rakstīja savu dzeju, izmantojot tādu metodi kā akrostihs. Pirms radošā procesa tika atkārtots, kas ir ritms un atskaņas, pieturzīmju lietojums un to nozīme tekstā. Jaunradei izvēlētās tēmas bija ļoti dažādas, sākot ar rudens apdziedāšanu līdz pat skumjām un eksistenciāliem jautājumiem (nāves miegs).

Lai katram jaunajam dzejas darinātājam daudz radošu ideju, ar kurām pārsteigt lasītājus!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas un literatūras jomas koordinatore
Vilma Tāraude

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search