Top jaunas galda spēles

Šī gada maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 11. b klases skolēni dizaina un tehnoloģiju stundās, attīstot savas radošās prasmes un veicot uzdevumu kopā ar skolotāju Juliannu Baranovsku par tēmu “Pakalpojums”, grupās veidoja galda spēles prototipu. Pēc prototipa izveidošanas spēles tika prezentētas klasesbiedriem un testētas.
Grupas veidoja ļoti dažādas spēles – kvestus, viktorīnas redzesloka paplašināšanai un arī spēle labākai Latvijas iepazīšanai.
Pirmā grupa veidoja galda spēli, kurā pa lauciņiem vajadzēja nokļūt no Daugavpils līdz Kolkai. Lai to paveiktu, tika piedāvāti vairāki ceļi – īsie un garie. Uz katra lauciņa spēles dalībniekiem vajadzēja atbildēt uz dažādas sarežģītības jautājumiem par Latviju. Šajā spēlē skolēni uzlaboja savas zināšanas par dzimteni un jautri pavadīja laiku.

Otrā komanda izveidoja spēli skolas 1. ēkas skolēniem ar jautājumiem par šo ēku. Skolēnu galvenais uzdevums bija izzināt savu skolu ar kvesta palīdzību. Kopumā spēlē piedalās četras komandas ar 5 dalībniekiem katrā, kuri 25 minūšu laikā, staigājot pa skolu, atbild uz 15 jautājumiem, kas tika piedāvāti uz kartēm spēles sākumā. Pēc šī posma papildu 5 minūtēs komandām tiek doti 5 bonusa jautājumi, uz kuriem viņi atbild klasē, izmantojot jau esošās zināšanas vai intuīciju. Uzvar tas, kurš sniedza visvairāk pareizu atbilžu.

Trešās grupas izstrādātā viktorīna veicina 11. klases skolēnu redzesloka paplašināšanu, jo sastāv no jautājumiem, kas ir saistīti ar matemātiku, fiziku, ķīmiju un angļu valodu, kas visvairāk interesē skolēnus. Tiek uzdoti jautājumi, kuri palīdz skolēniem novērtēt, cik labi viņi zina 9.-11. klases mācību programmu. Skolēniem ir jāizlasa jautājums, jāizvēlas un jāpieraksta viena vai vairākas pareizas atbildes, pēc 15 sekundēm dalībnieki uzzina pareizo atbildi. Spēles dalībnieki, kuri ieguvuši vairāk punktu, kļūst par uzvarētājiem un saņem balvu, bet zaudētāji – sodu.

Ceturtās komandas spēle “Action!” ir spēle, kurā dalÄ«bniekiem jāizmanto tikai darbÄ«bas vārdi, lai aprakstÄ«tu vai izskaidrotu kādu tēmu. Spēlē piedalās 2 – 6 cilvēki.

Un pēdējā ir aizraujošā kāršu spēle “Cook Master”, kas paredzēta četriem spēlētājiem vecumā no 6 gadiem. Spēles mērķis ir kļūt par labāko šefpavāru, savācot visas nepieciešamās sastāvdaļas izvēlētajam ēdienam. Šī spēle māca spēlētājiem kulinārijas pamatus, attīsta uzmanību un stratēģisko domāšanu. Spēles noteikumi ir vienkārši un saprotami, padarot to pieejamu ikvienam.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
11. b klases skolēni
Anastasija Vasiļjeva,
Kristīne Bordjuga,
Jana Marhele,
Veronika Petrova,
Samanta Dovgane,
Anastasija Sokolova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search