Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstāde ”No varangiešiem līdz grieķiem”

Š.g. 4.oktobrī 12.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Žannetu Bogdanoviču apmeklēja vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstādi “No varangiešiem līdz grieķiem”.  Nodarbība notika Daugavpils Tūrisma informācijas centrā (TIC) sadarbībā ar kultūras un mākslas skolotāju Daigu Vasiļjevu un krievu valodas skolotāju Igoru Štormu.

Izstāde ir veltīta tirgotājiem un arī karotājiem, kas vikingu laikos ceļoja pa slaveno tirdzniecības ceļu “no varangiešiem līdz grieķiem” un veicināja Baltijas iedzīvotāju kultūras un ekonomikas attīstību.

Daugavpils TIC skatlogos ir eksponēti vairāki priekšmeti – vikingu laika skandināvu iedzīvotāju apģērbi, bruņas un ieroči. Šīs ir lietas, kuras kluba dalībnieki izmanto vēsturiskos pasākumos un turnīros. Nodarbības laikā skolēni varēja pielaikot vikingu bruņas un ieročus.

Skolēni iepazinās arī ar Daugavpils TIC darbu. Centrs piedāvā informāciju par apskates objektiem un tūristu mītnēm, informāciju par pasākumiem Daugavpilī un Augšdaugavas novadā, te var pieteikt gida pakalpojumus ekskursijām Daugavpils cietoksnī un Daugavpilī.

Iegūtās zināšanas skolēniem var noderēt gan dažādās stundās, piemēram, kultūras un mākslas stundās, latviešu valodas stundās, gan sava redzesloka paplašināšanai.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

12.b klases skolēni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Rudens krosa stafetes

Š.g. 21. septembrī Stropu estrādē notika Daugavpils pilsētas rīkotās sacensības ”Rudens krosa stafetes 2023″. Daugavpils Zinātņu vidusskolas sportisti startēja veiksmīgi, pamatskolu grupā izcīnot 1. vietu

Lasīt tālāk »

Panākumi pludmales volejbolā

Š.g. 22. septembrī Ogrē notika Latvijas skolēnu 77. spartakiāde pludmales volejbolā. Sacensības notika divās vecuma grupās: 2004.– 2007.g.dz. un 2008.–2010.g.dz. Daugavpils Zinātņu vidusskola startēja ar

Lasīt tālāk »