Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstāde ”No varangiešiem līdz grieķiem”

Š.g. 4.oktobrī 12.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Žannetu Bogdanoviču apmeklēja vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstādi “No varangiešiem līdz grieķiem”.  Nodarbība notika Daugavpils Tūrisma informācijas centrā (TIC) sadarbībā ar kultūras un mākslas skolotāju Daigu Vasiļjevu un krievu valodas skolotāju Igoru Štormu.

Izstāde ir veltīta tirgotājiem un arī karotājiem, kas vikingu laikos ceļoja pa slaveno tirdzniecības ceļu “no varangiešiem līdz grieķiem” un veicināja Baltijas iedzīvotāju kultūras un ekonomikas attīstību.

Daugavpils TIC skatlogos ir eksponēti vairāki priekšmeti – vikingu laika skandināvu iedzīvotāju apģērbi, bruņas un ieroči. Šīs ir lietas, kuras kluba dalībnieki izmanto vēsturiskos pasākumos un turnīros. Nodarbības laikā skolēni varēja pielaikot vikingu bruņas un ieročus.

Skolēni iepazinās arī ar Daugavpils TIC darbu. Centrs piedāvā informāciju par apskates objektiem un tūristu mītnēm, informāciju par pasākumiem Daugavpilī un Augšdaugavas novadā, te var pieteikt gida pakalpojumus ekskursijām Daugavpils cietoksnī un Daugavpilī.

Iegūtās zināšanas skolēniem var noderēt gan dažādās stundās, piemēram, kultūras un mākslas stundās, latviešu valodas stundās, gan sava redzesloka paplašināšanai.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

12.b klases skolēni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search