Vieta, kur pētīt, eksperimentēt un radīt

Š.g.  februārī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. d klases skolēni kopā ar klases audzinātāju L. Beļikovu piedalījās Daugavpils Inovāciju centra piedāvātajā izglītojošajā programmā STEM jomā “ZINĀTNIEKU LABORATORIJA”. Programma iekļauj četras nodarbības un centra apmeklējumu, piedāvājot eksperimentēt, pētīt, radīt inovatīvus risinājumus, attīstīt uzņēmējspējas, sasaistīt mācību saturu ar reālo un digitālo vidi.

STEM ir izglītības programma, kurā skolēniem ir iespēja papildināt zināšanas, prasmes un kompetences zinātnē, tehnoloģijās, inženierzinātnē un matemātikā. STEM nodarbības ietver zinātniskos pētījumus tehnoloģiju, inženierijas un matemātikas jomā. Mums piedāvāja integrētas nodarbības, kurās skolēni varēja eksperimentēt, iemācīties programmēt robotus, strādājot grupas, varēja konstruēt un pētīt. Nodarbībā “Zemestrīce – inženierzinātne” skolēni, strādājot grupās, varēja konstruēt mājas un pārbaudīt, cik viņu celtnes ir izturīgas, ja notiek zemestrīce.

Mācību ekskursijā skolēni apmeklēja divas eksponātu zāles, brīvi izvēloties un aplūkojot un izmēģinot eksponātus par dažādām mācību tēmām – veselīgs uzturs, šūnas, atkritumu šķirošana, ķermeņa uzbūve u.c. Izteikti favorīti skolēniem bija “Vāveres ritenis” un “Lifts”. Skolēniem centra apmeklējums bija izzinošs un interesants.

Skolēnu atsauksmes pēc centra apmeklējuma.

Valentīns: “Man ļoti patika, jo tur ir daudzas interesantas spēles. Bija daudz eksperimentu. Mēs tagad zinām, kā pareizi celt māju, lai tā būtu izturīga”.

Anastasija V.: “Inovāciju centrā bija interesanti. Man bija interesanti celt tiltu no makaroniem, un tāds tilts var izturēt pat vairāk nekā 1 kg svara”.

Ksenija: “Man ļoti patika nodarbība par zemestrīcēm. Vēl man patika skriet ritenī, braukt ar velosipēdu, skatīties mikroskopā”.

Dmitrijs: “Es jau biju Inovāciju centrā, bet man ļoti patika nodarbības. Mēs mēģinājām izgatavot kosmisko zondi un glābt olu”.

Darjana: “Centrā bija ļoti interesanti, viss patika, ceru, ka vēl nodarbības būs.”

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6. d klases audzinātāja
Ludmila Beļikova 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search