2.f klase Daugavpils teātrī skatās pasaku lugu „Spreideits”

Annas Brigaderes pasaku luga “Sprīdītis” Daugavpils teātrī 6.decembrī pie skatītājiem nāca jaunās skaņās un ietērpā, un ar latgalisku nosaukumu – “Spreideits”. Šī pasaku luga par to, ka nekur nav tik labi kā mājās, uz teātra skatuves latgaliski izskanēja pirmo reizi.

Pēc vecāku ieteikuma 7.decembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.f klases skolēni apmeklēja jauno Daugavpils teātra izrādi bērniem latgaliešu valodā „Spreideits”. Lielākā daļa skolēnu pirmo reizi apmeklēja teātri. Interesanti bija viss – gan teātra iekārtojums un atmosfēra, gan pati izrāde.

Kopā ar mums gāja arī vecāki. Lūk, ko par izrādi saka Varvaras tētis: „Izcila aktieru spēle. Zanda Mankopa neatkārtojami nospēlēja Sprīdīti. Režisoram izdevās iestudēt tik dinamisku izrādi, ka bērnu uzmanību varēja noturēt visā tās garumā. Personīgi es esmu patīkami pārsteigts par skatuves dekorācijām, mūziku, gaismas un skaņas efektiem, aktieru kostīmiem.”

Arī skolēni labprāt vēlējās pastāstīt par teātra apmeklējuma laikā gūtajiem iespaidiem. Gustavs: „Es teātrī biju pirmo reizi. Man patika izrāde „Spreideits”. Izrādē bija lācis, ragana, zēns Sprīdītis, velns, karalis, princese. Sprīdītis uzvarēja velnu.”

Varvara: „Neskatoties uz to, ka izrāde notika latgaliski, es sapratu visu, ko runāja aktieri. Izrāde patika daudz labāk nekā multfilma, ko agrāk skatījāmies ar klasi. Interesanti bija redzēt, ka aktieri pārvietojas pa zāli starp skatītājiem, ienāk pa apmeklētāju durvīm vai iznāk no skatuves apakšas. Tas man radīja sajūtu, ka pati esmu pasakā iekšā.”

Arturs: „ Man vislabāk patika gaisotne teātrī un lielā, skaistā zāle. Lielu iespaidu atstāja gaismas un skaņas efekti. Aktieri ļoti labi spēlēja savas lomas.”

Polina: „ Man palicis atmiņā velniņš, viņš bija ļoti lokans. Man patika tas, ka viss beidzās labi un Sprīdītis atgriezās mājās. Savos meklējumos Sprīdītis saprata, ka pats dārgākais ir ģimene un tā vieta, kur viņš piedzima.”

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
2.f klases audzinātāja
Olita Ļitvinska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Rudens krosa stafetes

Š.g. 21. septembrī Stropu estrādē notika Daugavpils pilsētas rīkotās sacensības ”Rudens krosa stafetes 2023″. Daugavpils Zinātņu vidusskolas sportisti startēja veiksmīgi, pamatskolu grupā izcīnot 1. vietu

Lasīt tālāk »

Panākumi pludmales volejbolā

Š.g. 22. septembrī Ogrē notika Latvijas skolēnu 77. spartakiāde pludmales volejbolā. Sacensības notika divās vecuma grupās: 2004.– 2007.g.dz. un 2008.–2010.g.dz. Daugavpils Zinātņu vidusskola startēja ar

Lasīt tālāk »