Ceļojums uz skaisto Rīgu

Š.g. 26. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 4. d un 4. c klases skolēni lielā, draudzīgā kompānijā devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Latvijas galvaspilsēta mūs sagaidīja ar lielpilsētas troksni un siltu, saulainu laiku.

Pirmā apskates vieta bija mūsu Gaismas pils – Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Bibliotēkā mūs sagaidīja četras gides, viņas pastāstīja, kurp mūs vedīs un ko mēs redzēsim. Un, patiešām, tur bija ko redzēt! Braucām augšā ar liftu, kādam nāca smiekli no kņudoņas vēderā, cits izjuta nelielas bailes un uztraukumu… Un tad mēs ieraudzījām! Elpa aizrāvās no tā plašuma un augstuma, kas pavērās mūsu skatam – māju jumti, baznīcu torņi un varenā Daugava. Priecīgi un pārsteigti – tā mēs jutāmies!

Vislielāko interesi skolēnos izraisīja Bērnu literatūras nodaļa, mīkstie dīvāniņi, šūpuļkrēsli, Pepijas Garzeķes mājiņa, burvīgs skats uz Rīgu un, galvenais, visapkārt daudz interesantu un krāsainu grāmatu, un visas ir domātas bērniem! Izrādījās, ka uz šejieni var nākt ar ģimeni un lasīt grāmatas kopā. Arina, mūsu aktīvā grāmatu lasītāja un Bērnu žūrijas dalībniece teica, ka tad, kad brauks uz Rīgu kopā ar mammu, noteikti te atgriezīsies. 

Redzējām arī Dainu skapi un lielu, vecu grāmatu, to pat nevarēja pacelt! Skolēni ar lielu zinātkāri, skolotāji gremdējoties atmiņās apskatīja Latvijas naudu – latus, kas ir izvietoti apskatei kā muzeja eksponāti. 

Darja: “Bibliotēkā mēs bijām 12. stāvā! Tur bija ļoti daudz grāmatu, domāju, ka braukšu vēl, lai varētu sīkāk visu izpētīt!”

Kristīne V.: “Vislabāk man patika skatīties no 12. stāva uz Rīgu! Tā ir tik skaista!”

Ceļojums turpinās! Mēs esam atbraukuši uz Vecrīgu, lai dotos apskatīt Latvijas Nacionālo dabas muzeju. Ekskursijas mērķis bija iepazīt muzeju un uzzināt vairāk par Latvijas zīdītājiem. Ekskursija līdzinājās nelielam piedzīvojumam. Muzeja pedagogs pastāstīja daudz interesantu faktu par Latvijas zīdītājiem, piemēram, ka Latvijas lielākais zīdītājs ir alnis, mazākais – cirslītis. Muzeja telpās ir arī interaktīvās ierīces, un skolēni patstāvīgi varēja sameklēt interesējošo informāciju. 

Uzkrājām zināšanas, bet tagad laiks izklaidei! Skolēni ar nepacietību gaidīja savu viesošanos batutu centrā “Jump Space”. Un te varēja sākties jautrība un lēkāšana uz nebēdu! 

Patīkami noguruši un pilni ar pozitīviem iespaidiem mēs devāmies mājup.

Kristīne: “Man ļoti patika Rīga, gribu, lai braucam vēl!”

Danila: “Vislabāk man patika tas, ka šo laiku pavadījām kopā ar klasi, draudzīgā un pozitīvā atmosfērā!” 

Atgriezāmies mājās un varam plānot nākamo rudens piedzīvojumu! 

Paldies vecākiem par atbalstu un uzticēšanos! 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
4. d klases skolēni un 
klases audzinātāja
Jūlija Driče

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search