Ekskursija uz Liepāju

Å .g. 24. maijā mēs, Daugavpils Zinātņu vidusskolas 8. f klases skolēni un mÅ«su draugi no paralēlklasēm, devāmies tālajā, izzinoÅ”ajā ceļojumā uz Liepāju. CeļŔ bija tāls, bet, vērojot pa logu neparastu saullēktu, ganāmpulkus, spilgtos ziedoÅ”o rapÅ”u laukus, stirnas un putnus, nemanot nonācām pilsētā, kurā piedzimst vējÅ”.

Å oreiz mÅ«su mērÄ·is bija iepazÄ«t Liepājas karostu. Pirmā pietura bija Ziemeļu forti, kur piedalÄ«jāmies spēlē ā€œBēgÅ”ana no PSRSā€. Spēles uzdevums bija izglābt savainotu draugu, tās laikā mēs pārvietojāmies pa forta teritoriju, pārvarējām ŔķērŔļus un izpildÄ«jām nepiecieÅ”amos uzdevumus. Mēs Ŕāvām, skrējām un meklējām. Lai tiktu galā ar uzdevumiem, mums vajadzēja bÅ«t izpalÄ«dzÄ«giem un strādāt vienā komandā.

Pēc aktīvās spēles bija iespēja baudīt jūras skaistumu un burvību. Daži no mums izložņāja krastu, daži atvēsināja kājas vēl ledainajā ūdenī, daži nezaudēja cerību atrast kādu dzintara gabaliņu, bet prieks bija arī par krāsainu slīpēto stikliņu vai akmentiņu.

Ceļojuma kulminācija bija ekskursija ar Å”ova elementiem Karostas cietumā. Gids izstāstÄ«ja Ŕīs iestādes drÅ«mo vēsturi, par nežēlÄ«go un stingro izturÄ“Å”anos pret ieslodzÄ«tajiem. Mums bija neomulÄ«gi, jo sapratām, ka cilvēki Å”eit jutās bezcerÄ«gi.

Pēc Karostas cietuma devāmies pastaigā pa molu, tas izrādÄ«jās ļoti garÅ”. Sākumā ceļŔ bija lÄ«dzens, tad to nomainÄ«ja jÅ«ras izskalotie posmi, pa kuriem pārvietoties bija grÅ«ti. Uz mola satikām zvejniekus, varējām ieskatÄ«ties viņu lomu kastēs, kurās redzējām butes un grunduļus. Mola beigās bija pārsteigums ā€“ no paaugstinājuma varējām vērot jÅ«ru un krastu. JÅ«ra bija lieliska, klusa un mierÄ«ga.

Bija laiks atvadīties no Ŕīs viesmīlīgās vietas un doties mājup, mūs gaidīja garŔ ceļŔ, bet draugu kompānijā ar dziesmām un sarunām tas nelikās grūts.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
8. f klases skolēni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena 2024

Kopumā Å”ogad 4. aprÄ«lÄ« ā€œÄ’nu dienāā€ piedalÄ«jās 37 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6.-12. klaÅ”u skolēni. DalÄ«bas rezultātā skolēniem paplaÅ”ināts redzesloks par profesijām un darba vietām dzimtajā

LasÄ«t tālāk Ā»
Search