Ceļojums uz Tartu studentu pilsētiņu

Š.g. 17. oktobrī, neilgi pirms brīvlaika, mēs, Daugavpils Zinātņu vidusskolas 9. f un 9. d klases skolēni, devāmies ekskursijā uz Igauniju, iepazīt Tartu pilsētu. Tartu mūs sagaidīja gide Irina, kura iepazīstināja ar pilsētiņas skaistākajām un ievērojamākām vietām.

Tartu ir studentu, muzeju un vēstures pilsēta, kura atrodas Emajegi upes krastos. Viduslaikos upe tika izmantota kā ērts tirdzniecības ceļš. Tartu atrodas Ziemeļeiropā vecākās universitātes ēkas, vienā no tām ir Igaunijas Nacionālais muzejs. Gide stāstīja par pilsētas simbolu – skulptūru „Studentu skūpsts”, bet, diemžēl, tā nebija apskatāma, jo pilsētā notiek nepārtraukti restaurācijas darbi. Laiks bija rudenīgi zeltains, tāpēc ar prieku pastaigājāmies pa parku, uzkāpām Domas kalnā, gājām pāri vienam no koka tiltiem, to Tartu ir vairāki, un iedomājāmies vēlēšanos.

Pēc pastaigas pa Tartu vēsturisko centru nonācām līdz „AHHAA” zinātnes centram, tur pavadījām vairākas stundas. Šeit varējām apskatīt un izmēģināt vairāk nekā 170 aptaustāmus un darbināmus eksponātus. Daudzi, bet ne visi, pamēģināja nobraukt ar velosipēdu pa gaisā novilktu trosi. Bija interesanti izjust brīvo kritienu, jautri bija spoguļu labirintā. Noteikti ieguvām jaunas zināšanas, izpratām zinātnes fenomenus un bija iespēja eksperimentēt.

Ceļojumā pavadījām vienu garu dienu, noteikti gribas atzīmēt arī patīkamu kopābūšanas laiku ar saviem klasesbiedriem un skolasbiedriem. Autobusā dziedājām dziesmas, spēlējām spēles, dalījāmies iespaidos un sarunājāmies. Tas bija lietderīgi un interesanti pavadīts laiks.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
9. f un 9. d klases skolēni un
klašu audzinātājas
Marina Fekļistova,
Alla Guseva,
Jeļena Haritonova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search