Darbs ar koku un stiklu un laimes sajūta

Š.g. 7. oktobrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 5. b un 5. c klases skolēni kopā ar vecākiem un klašu audzinātājām devās ekskursijā – vispirms uz Krāslavu, uz amatniecības mācību centru, kas atrodas Plātera muižas teritorijā.

Bērni un vecāki piedalījās meistarklasē, lai apgūtu pamatiemaņas darbā ar stiklu un koku, pēc tam ar savām rokām strādāja ar šiem materiāliem, veidoja suvenīrus, un vecāki darbojās paši un palīdzēja bērniem. Varbūt kādam no puišiem tā nākotnē kļūs par profesiju.

Pēc darbošanās meistarklasē apskatījām Plāteru muižu un tad devāmies uz Laimes muzeju Indrā.

Muzejam bija neparasts interjers, atmosfēra un vadītājs, kurš stāstīja, kā atbrīvoties no stresa un būt laimīgam. Piemēram, ja tu valkā rozā brilles, tu nekad nebūsi ļauns. Vai tā tiešam ir, gan  bērni, gan pieaugušie nekavējoties pārbaudīja.

Lai kļūtu laimīgi, bija jāspēlē mūzikas instrumenti, jāzīmē, jāklausās mūzika, jāpārģērbjas utt. Ja laimes sajūta vēl nebija īsti sasniegta,  visi izgāja pagalmā un katrs sadauzīja šķīvi – laimei!

Pēc tam visi piepildīja maisiņu ar smaržīgiem augiem, lai piesaistītu veiksmi. Piemēram, baltās rožu ziedlapiņas sniedz mierīgu laimi, rozā rožu ziedlapiņas – lielu laimi, rudzupuķes – veselību utt. Gan bērniem, gan vecākiem ļoti patika.

Labāk vienreiz redzēt, nekā simts reizes dzirdēt! Ikvienam, kurš vēlas iemācīties būt laimīgs, jādodas uz šo muzeju! Varbūt nākotnē kāds kļūs par psihologu.

Paldies vecākiem par komunikāciju un aktīvo līdzdalību!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
5. b klases audzinātāja
Nataļja Rimoviča

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search