Ēnošana palīdz iepazīt profesijas

Š.g. 5. aprīlī visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem “Ēnu diena”.

No Daugavpils Zinātņu vidusskolas 1.-6. klašu posma ēnošanā piedalījās septiņi skolēni (3. c, 3. e, 4. a, 5. b, 6. a  un 6. d klase). Skolēni  bija izvēlējušies “ēnot” Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju un viņa 1. vietnieku,  SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” struktūrvienības “Centra poliklīnika” klientu apkalpošanas vadītāju, VAS „Latvijas dzelzceļš” tehniskās uzraudzības inspektoru, kā arī J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas sākumskolas skolotāju.

Skolēni bija gandarīti par šo dienu, par iespēju redzēt pilsētas struktūru saliedēto darbu, uzzināt par profesiju daudzveidību attiecīgajās organizācijās.

Skolēni labprāt dalījās savos iespaidos par ēnošanas laikā piedzīvoto.

Vladislavs Demenkovs (6. d klase): “Es piedalījos “Ēnu dienā” un vēroju Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja darbu. Mēs apmeklējām domi, Inženieru muzeju, ko atklās 5. maijā, PAS “Daugavpils siltumtīkli” un SIA „Baltija Regula”. Domes priekšsēdētājs mums izstāstīja visu par savu darbu, tad dienas plānu.

Pēc ekskursijām mēs atbraucām uz Ledus halli, tur bija pusdienas. Mērs atbildēja uz visiem jautājumiem. Bija ļoti interesants jautājums par Daugavu “Ko varētu darīt, lai ūdens līmenis Daugavā pazeminātos?” Mērs pateica: “Ko  mēs varējām izdarīt, mēs izdarījām.” Visinteresantāk man bija uzņēmumā „Baltija Regula”, tur mēs apskatījām tehniku, kura pārbauda pases.

Šogad bija dota unikāla iespēja 2. klašu skolēniem „ēnot” savus radiniekus. Seši 2. e klases  skolēni izmantoja šo iespēju, lai dotos kopā ar vecākiem uz darbu iepazīt profesiju un arī apgūtu noteiktas prasmes, strādājot kopā.

Paldies klašu audzinātājām par skolēnu atbalstīšanu un sadarbību!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pedagoģe karjeras konsultante
Gunta Ivanova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search