“Ēnu diena” Daugavpils pilsētas domē

“Ēnu diena” ir unikāla iespēja izzināt profesiju pasauli un tikties ar gudriem un slaveniem cilvēkiem.

Š.g. 5. aprīli pēcpusdienā mēs, 6. d klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Ludmilu Beļikovu un bibliotekāri Inesi Iščenko, devāmies uz Daugavpils domes ēku, lai tiktos ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu, lai kopā ar viņu apspriestu svarīgus jautājumus un iejustos deputātu lomās.

Sociālo zinību un vēstures stundās 6. klasēs ļoti daudz tiek runāts par pašvaldības budžetu, no kādiem avotiem pašvaldība saņem naudu un kā un kādiem pasākumiem to tērē. Skolēni izpētīja uzņēmējdarbību un paši pamēģināja izgudrot  biznesa idejas un aprakstīt plānus. Ļoti daudz mēs runājam par to, kur mēs varam savas zināšanas izmantot reālajā dzīvē, tāpēc nolēmām par to uzzināt pilsētas domē. Mēs sagatavojām jautājumus un domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš mums izskaidroja, kā mēs paši varam realizēt savas idejas, bet tam nepieciešams daudz mācīties.

Mērs ar skolēniem dalījās savā pieredzē un atbildēja uz jautājumiem, kas bija saistīti ar viņu turpmākās karjeras plāniem. Izdevās konstruktīvs dialogs.

Skolēnu atsauksmes pēc Daugavpils domes apmeklējuma:

Anastasija Vasiļjeva: ”Domes priekšsēdētājs pastāstīja, kā kļuva par mēru, ar ko nodarbojas un kādi ir viņa pienākumi. Viņš atbildēja uz mūsu jautājumiem un uzdeva jautājumus mums. Beigās ar viņu nofotografējāmies. Andrejs Elksniņš ir interesants, drosmīgs, gudrs un laimīgs.”

Iļja Rožoks: ”Mūsu mērs ļoti interesants un laipns cilvēks. Viņa profesija ir jurists, un viņš spēj pasargāt cilvēkus no ļaunuma. Tāpēc es domāju, ka mūsu mērs ir labākais Latvijā.”

Romans Leonovs: ”Mēs bijām pie pilsētas mēra. Mēs bijām zālē, kur deputāti risina Daugavpils problēmas. Par to visu stāstīja A. Elksniņš un atbildēja uz visiem mūsu jautājumiem. Man ļoti patika, un es vēl gribu tikties ar prezidentu.”

Tiešām vērts piedalīties ēnu dienā! Gūtā pieredze noteikti būs noderīga!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6. d klases audzinātāja
Ludmila Beļikova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search