Erudīcijas konkurss ”FIZMIX Eksperiments” ir noslēdzies

AS “Latvenergo” 8. – 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursu ”FIZMIX Eksperiments” 2022./2023. mācību gadā rīko jau 28. reizi, un šogad tam pieteicās 1155 skolēni no 145 Latvijas skolām. Par iespēju iekļūt konkursa klātienes pusfinālā Latgalē sacentās 41 komanda, un 10 labāko skaitā kā pirmā iekļuva arī Daugavpils Zinātņu vidusskolas komanda “Inerce”, kuru konsultēja fizikas skolotāja Nataļja Minejeva. Neklātienes posmā mūsu skolas komandas sastāvā bija 9. b klases skolēni Olesja Kolosova (komandas kapteine), Daniils Mališevs, Uļjana Timofejeva, Evelīna Volkova un Milana Kacare.

Konkursa laikā jaunieši padziļināti apguva fiziku, meklējot teorijas praktisko pielietojumu. Katru komandu veidoja pieci dalībnieki, kuri risināja dažādus uzdevumus, ko sagatavojuši eksperti, kā arī sabiedrībā zināmi un talantīgi cilvēki, fizikas entuziasti. Pēc vairāku mēnešu aktīvas dalības “FIZMIX Eksperimentā” un fizikas apgūšanas, konkursa noslēgumā jauniešiem bija jāspēj atrisināt praktiskus, sarežģītus un āķīgus uzdevumus par dažādām fizikas tēmām. 

Konkurss noslēgums norisinājās 15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, kur visas dienas garumā notika Latvijas Fizikas festivāls, kurā varēja sekot līdzi AS “Latvenergo” organizētā skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfinālistu un finālistu gaitām. Latvijas Fizikas festivāla apmeklētājiem bija piedāvāta plaša bezmaksas programma ­– varēja izglītoties dažādiem vecumiem piemērotās izziņas pieturās un piedalīties eksperimentos, pārbaudīt savas zināšanas un iegūt balvas konkursos, izbaudīt grupas “Carnival Youth” koncertu.

60 pusfinālā iekļuvušās komandas (skolēni un skolotājs konsultants) saņēma konkursa reprezentācijas priekšmetus no AS “Latvenergo” un veicināšanas balvas no konkursa balvu fonda partneriem: “Čili Pizza”, “Dobeles dzirnavnieks” un “Rimi Latvija”.

Pusfināls notika divās daļās – tests un eksperimentālais uzdevums, kuriem tika atvēlētas 45 minūtes. Pusfinālā un finālā mūsu skolu pārstāvēja Olesja Kolosova (komandas kapteine), Daniils Mališevs, Uļjana Timofejeva, Vladislavs Sultanovs (9. b klase) un Daniils Lermans (9. d klase). Mūsu skolas komanda pusfinālā ieņēma 1 . vietu, līdz ar to izcīnot iespēju startēt finālā kā vienīgajiem Latgales reģiona pārstāvjiem. Fināls notika trīs daļās – tests, teorētiskais uzdevums un praktiskais uzdevums, kuru izpildei tika dotas 50 minūtes.. Finālā mūsu komandai neveicās tik spoži, bet arī 6. vieta ļauj lepoties ar sasniegto! Mūsu jauno fiziķu komanda balvā saņēma iespēju doties uz Rīgas Tehniskās universitātes zinātkāres centru “Futurimo Rīga”, kas jau pavisam drīz vērs durvis pirmajiem apmeklētājiem. Apsveicam mūsu skolas fizikas entuziastus un novēlam veiksmi citos fizikas zināšanu padziļināšanas pasākumos! Paldies skolotājai Nataļjai Minejevai par skolēnu konsultēšanu un atbalstīšanu!

Par konkursu: Konkursa galvenais mērķis ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm, izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas. Sacensība risinās visas Latvijas mērogā – konkursā sacenšas komandas no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas. Konkursa pirmā, atlases kārta notiek neklātienē, kur FIZMIX.lv portālā skolēni risina ekspertu un iedvesmotāju sagatavotus dažādas grūtības pakāpes uzdevumus. Pēc atlases kārtas norisinās 2. kārta – pusfināls, kurā piedalās 10 erudītākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā pulcējot 60 komandas. Trešajā kārtā, finālā, iekļūst un par vērtīgām balvām cīnās viena katra reģiona un Rīgas pilsētas labākā komanda – kopā sešas komandas.

“Atbalstīt skolotājus un skolēnus eksakto zinātņu apgūšanā ir mūsu uzņēmuma viens no sociālās atbildības virzieniem. Darba tirgū inženiertehnisko virzienu speciālisti ir ļoti pieprasīti un to trūkums vērojams jau patlaban, bet tuvākajā desmitgadē varētu vēl vairāk saasināties. Tāpēc svarīgi motivēt jauno paaudzi. Prieks par skolēnu interesi pierādīt savas zināšanas un erudīciju fizikā – tas tikai pierāda, ka aug nākamā speciālistu paaudze. Esam gandarīti, ka šogad beidzot pēc pāris gadu pārtraukuma varam Latvijas erudītākajiem skolēniem dāvāt satikšanās prieku Latvijas Fizikas festivālā,” stāsta AS ”Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Avots: https://www.fizmix.lv/eksperiments/info/par-eksperimentu

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
izglītības metodiķe
Anita Pleša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search