Mācību ekskursija uz Saeimu

     Š.g. 14. aprīlī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 11. b klases skolēni devās Saeimas deputātu apmaksātā mācību ekskursijā uz Latvijas Republikas Saeimu.

      Ekskursijas sākumā satikāmies ar Latvijas Republikas Saeimas deputātiem – Alekseju Rosļikovu un Viktoru Pučku. A. Rosļikovs izstāstīja par savas politiskās partijas darbību, par darbu ar jauniešiem un turpmākajiem plāniem.

      Pēc tam devāmies uz Saeimas ēku, kur pie ieejas mūs sagaidīja policija un pārbaudīja dokumentus un vai līdzi nav neparedzētu metāla priekšmetu. Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar Saeimas nama ēkas vēsturi un tā atjaunošanu, apskatīja telpas, kurās strādā deputāti.

Kā atzina skolēni, bija interesanti apskatīt Saeimas komisiju lēmumu pieņemšanas telpas, kā arī redzēt svečturi, kurš telpā atrodas kopš 1993. gada, un tā sveces tiek iedegtas svētku dienās.

Interesanta arī bija telpa, kurā joprojām netiek izmantotas modernās tehnoloģijas, bet aizklātās vēlēšanās tiek ievēlēts prezidents. Šogad šajā telpā atgriezās kopš Latvijas okupācijas laika saglabātais vēsturiskais Saeimas prezidija krēsls, ko nodeva Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Skolēni apskatīja galveno zāli, kur strādā visi 100 Latvijas Republikas Saeimas deputāti. Katra deputāta vieta ir personalizēta ar vārdu, uzvārdu un speciālu tehniku, lai varētu piedalīties balsošanā un pieteikties runāt. Skolēni atzina, ka tā ir fantastiska telpa, kurā var redzēt daudzus Latvijas simbolus gan logos, gan uz sienām un griestiem. Ekskursijas noslēgumā tika apskatītas citu valstu pasniegtās dāvanas, starp tām bija gan dažāda veida krūzes, šķīvji, rotas, gan Sauda Arābijas prinča dāvāts zobens. 

    Pēc mācību ekskursijas skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas Kara muzeju un pastaigāties pa Vecrīgu. 

   Paldies Saeimas deputātiem par mācību ekskursiju un kolēģiem – Jānim Punculim un Ludmilai Beļikovai par atbalstu brauciena laikā!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
skolotājs
Nauris Kupcovs   

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search