Iepazīstam Aglonas tūrisma objektus

Š.g. 14.septembra rītā 6.e klase devās pirmajā jaunā mācību gada ekskursijā pa maršrutu Daugavpils – Aglona – Daugavpils. Lai gan Aglona ir neliela pilsēta, tā ir ļoti bagāta ar tūrisma objektiem.

Pirmā pietura bija Aglonas bazilika, kura ir ievērojama ne tikai Latvijā, bet arī visā Ziemeļaustrumu Eiropā kā lielākais svētceļojumu centrs. Gide iepazīstināja ar Aglonas bazilikas svētbildēm un pastāstīja par Brīnumdarītājas Dievmātes svētgleznu.

Otrā pietura bija mazais, bet ļoti interesantais Pasta un informācijas muzejs. Muzejs piedāvā apmeklētājiem ceļojumu laikā par informācijas attīstības vēsturi un pasta vēstures attīstību gan Latvijā, gan pasaulē.

Trešā un gala pietura bija Maizes muzejs. Saimniece Vija Kudiņa, ģērbusies latgaliešu tautas tērpā, iepazīstināja skolēnus ar dažādām graudu šķirnēm un īpaši daudz stāstīja par rudzu audzēšanas īpatnībām un to apstrādes, sagatavošanas un maizes cepšanas procesiem senos laikos un mūsdienās.

Pēc ekskursijas skolēni dalījās ar saviem iespaidiem.
Armands: „Visvairāk man patika Maizes muzejs un iespēja izcept maizi pašiem savām rokām.”
Milana: „Man visvairāk palika atmiņā muzeja apmeklējums un pasts, kur bija iespēja ne tikai dzirdēt, bet arī pieskarties un piemērīt muzeja eksponātus.”
Dmitrijs: “Neskatoties uz to, ka es Aglonas bazilikā biju ne pirmo reizi, man ļoti patika gida stāstītais un iespēja staigāt pa bazilikas stāviem un gaiteņiem.
Ekskursijas iespaidi mums visiem ilgi paliks atmiņā.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6.e klases audzinātāja
Karina Truskovska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search