Ikviena cilvēka cieņa digitālajā vidē

Latvijas Republikas Satversmes tiesa izsludināja skolēnu zīmējumu, video un domrakstu konkursu par ikviena cilvēka cieņu digitālajā vidē.

Konkursa mērķis ir stiprināt skolēnu valstisko apziņu un līdzdalību demokrātijas procesos, izpētot un iedzīvinot Satversmes vērtības. Ar šo konkursu Satversmes tiesa rosina skolēnu interesi par Satversmi, kā arī pilnveido viņu zināšanas par Latvijas valsts pamatvērtībām.

Cieņa ir jāaizsargā gan attiecībās starp valsti un cilvēku, gan cilvēku savstarpējās attiecībās, savukārt digitālā vide ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa un tieši jaunieši tajā uzturas visvairāk. Diemžēl digitālās vides pavērtās iespējas nereti tiek izmantotas negodprātīgi, aizskarot citu cilvēku cieņu, tādēļ ir ļoti būtiski sarunāties ar jauniešiem, izglītot viņus un stiprināt viņu izpratni par Satversmē ietverto vērtību aizsardzības nozīmi, arī digitālajā vidē.

6. klašu skolēniem tika uzdots uzdevums – uzzīmēt zīmējumu par tematu “Ikviena cilvēka cieņa digitālajā vidē”. 

Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolnieces Zlata Zeņkova (6. c klase), Aleksandra Osipova, Jana Orlovska un Valerija Rodzeviča (visas 6. a klase) izteica vēlmi piedalīties konkursā un jau iesniedza savus mākslas darbus. 

No 2023. gada 11. decembra līdz 2024. gada 31. janvārim notiks skolēnu iesniegto darbu vērtēšana. Darbus vērtēs Satversmes tiesas izveidota komisija.

Paldies meitenēm par piedalīšanos un vecākiem par atbalstu! Lai veicas!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6. a un 6. c klases sociālo zinību un vēstures skolotāja
Jūlija Driče

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search