Jana Orlovska saņem Satversmes tiesas balvu

Satversmes tiesa 2023. gada 6. decembrÄ«  izsludināja septÄ«to skolēnu radoÅ”o darbu konkursu ā€œIkviena cilvēka cieņa digitālajā vidē.ā€ 6. klaÅ”u skolēnus aicināja iesÅ«tÄ«t zÄ«mējumus, 9. klaÅ”u skolēnus ā€“ video, bet 12. klaÅ”u skolēnus ā€“ domrakstus. Konkursa mērÄ·is ir stiprināt skolēnu valstisko apziņu un lÄ«dzdalÄ«bu demokrātijas procesos, izpētot un iedzÄ«vinot Satversmes vērtÄ«bas. 

Konkurss noslēdzās 16. februārÄ« Satversmes tiesas namā. Konkursa ietvaros no 6. klaÅ”u skolēniem saņemti 172 zÄ«mējumi, no 9. klaÅ”u skolēniem saņemti 29 videodarbi, savukārt no 12. klaÅ”u skolēniem saņemti 72 domraksti.

Å o konkursu arÄ« Å”ogad atbalstÄ«ja ilggadējie sadarbÄ«bas partneri ā€“ Eiropas SavienÄ«bas Tiesas tiesnese Ineta Ziemele, Latvijas Mākslas akadēmija, žurnāls ā€œJurista Vārdsā€, žurnāls ā€œDomuzÄ«meā€, kā arÄ« pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita KristÄ«ne Čakste.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. a klases skolniecei Janai Orlovskai bija tas gods pārstāvēt ne tikai savu skolu, bet arÄ« visu pilsētu! 

Meitenes sasniegums liecina par viņas talantu un apņēmÄ«bu veidot mākslu un izteikt savu viedokli par bÅ«tiskiem sabiedriskiem jautājumiem. Viņas darbs ir iedvesmojoÅ”s piemērs citiem skolēniem, kurus Satversmes tiesa mudina paust savu redzējumu un radoÅ”umu digitālajā vidē, respektējot citu cilvēku tiesÄ«bas un cieņu. 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
sociālo zinību un vēstures skolotāja
Jūlija Driče

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

MÅ«su ā€žÄ’notājiā€ 2024

Kopumā Å”ogad 4. aprÄ«lÄ« ā€œÄ’nu dienāā€ piedalÄ«jās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. ā€“ 5. klaÅ”u skolēni. DalÄ«bas rezultātā skolēniem paplaÅ”ināts redzesloks par profesijām un darba

LasÄ«t tālāk Ā»
Search