Kaķi, māls, metāls un muiža – iepazīstam Preiļus

Š.g. 29. maija rītā pie Daugavpils Zinātņu vidusskolas pulcējās 1. c klases skolēni, lai kopā dotos savā pirmajā klases ekskursijā. Līdz šim vēl nebijām nekur braukuši, tāpēc pirmajā reizē mērojām samērā netālu ceļu – devāmies uz Preiļiem.

Pirmā vieta, ko Preiļos apmeklējām, bija Kaķu sēta. Šī nama un idejas autore ir saimniece Jeļena Puzaka, kuras kolekcijā ir vairāki simti dažādu kaķu suvenīru. Suvenīriem atvēlēts nama otrais stāvs – kaķi ir gan no koka un filca, gan no porcelāna un metāla, tie ir adīti un tamborēti, zīmēti un līmēti. Kaķi ir gan mākslinieku gatavoti, gan arī bērnu darināti. Saimniece piedāvā arī meistarklases un atraktīvu darbošanos bērnu atpūtas istabā. Kaķumīļiem ir dota iespēja apmeklēt kaķu klasi, lai vairāk uzzinātu par šiem joprojām noslēpumainajiem dzīvniekiem. Atkarībā no apmeklētāju vecuma, viņiem tiek stāstīts par kaķu fizioloģiju, dzīvi, ieradumiem, raksturu. Ierakstu klausoties, var iemācīties saprast, ko kaķis grib pateikt ar savu ņaudienu, murrāšanu vai šņācienu. Ļoti noderīgas zināšanas, it īpaši, ja pašiem kaķis mājās. Šajā namā arī mums bija iespēja darināt savu veiksmes simbolu – kaķi!

Pēc Kaķu sētas mēs devāmies uz P. Čerņavska Keramikas māju, kur darbojas mākslinieks Raivo Andersons. Viņš strādā ar paša raktu mālu, kurš ir iegūts 10 km no Preiļiem. Savā meistarklasē viņš parādīja, kā top slavenie Latgales keramikas podi. Vissarežģītākais keramikas darbs esot izgatavot svečturi. Māla ekspozīcijā varējām redzēt svečturi, kurš paredzēts 19 svecēm. Diezgan iespaidīgs!

Vēl šajā braucienā mēs apmeklējām ļoti oriģinālu vietu – metāla mākslas galeriju “NESTER CUSTOM”. Šajā galerijā visi eksponāti ir izgatavoti no nevajadzīgām auto detaļām. Moto&metal “NESTER CUSTOM” mākslas galerija ir vienīgā šāda veida galerija Latvijā. Visi eksponāti ir saimnieka Aleksandra Nestjeruka roku darbs un fantāzijas rezultāts.

Ekskursijas noslēgumā apmeklējām Preiļu muižas kompleksu un parku. Preiļu pili gan varēja apskatīt tikai no ārpuses, jo notiek restaurācijas darbi. Gide iepazīstināja ar leģendu, kas saistās ar pils īpašniekiem un to likteņiem.

Diena bija piesātināta ar dažādiem iespaidiem un jauniem piedzīvojumiem. Paldies vecākiem par šādu iespēju iepazīt pasauli, kas ir tepat mums apkārt. Nav jāmeklē jaunais un interesantais tālu, bet uzmanīgāk aplūkojot, to var atrast tepat…

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
1. c klases audzinātāja  
Iveta Kaķeševa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search