Par bitēm un medu

Š.g. 23.novembrī akcijas ”Eiropas medus brokastis“ ietvaros Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika izzinoša lekcija 1.klašu skolēniem un pedagogiem par bitēm un to nozīmi apputeksnēšanā, un, protams, par saldāko gardumu pasaulē – par medu. Pasākumā piedalījās 1.a, 1.b, 1.c un 1.d klases skolēni. Ar stāstījumu par čaklajam bitēm un savu profesiju bija ieradies biškopis Guntars Melnis. Skolēni noskatījās Latvijas Biškopju biedrības sagatavotu video filmiņu “Medus diena dravā”, kurā tika pastāstīts par biškopja aroda ikdienu, par bitēm un par to, kā top medus.

Biškopis demonstrēja biškopja speciālo tērpu, ar kuru var droši doties pie bitēm, rādīja dažus biškopja darba instrumentus, kā arī ļāva vairākiem skolēniem pašiem iejusties biškopja lomā – bērni varēja ietērpties speciālajā tērpā, ar kuru parasti dodas dravā. Visi varēja apskatīt izstrādājumus no vaska, nogaršot un izsmaržot propolisu.

Pasākuma noslēgumā skolēni tika cienāti ar medu, kas bija pasniegts gan ar rupjmaizi, gan ar baltmaizi. Skolēni gardu muti notiesāja veselīgo našķi un izteica lielu paldies par gardo medu un interesanto nodarbību, kurā tika iegūtas jaunas un vērtīgas zināšanas. Kas to lai zina, varbūt kāds no mazajiem pirmklasniekiem dienās arī kļūs par biškopi?!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
1.c klases audzinātāja
Iveta Kaķeševa

Fotogrāfijas: Iveta Kaķeševa, Aleksandra Masļakova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search