Par mašīnām, astronomiju un anatomiju

Š.g. 28. novembrī 11. a un 11. b klases skolēniem bija lieliska iespēja ar kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu apmeklēt vairākus Rīgas muzejus.

Vispirms skolēni devās uz Rīgas Motormuzeju, kur viņiem tika piedāvāta ne tikai ekskursija, bet arī interaktīva spēle, izmantojot aplikāciju Seppo. Skolēni tika sadalīti komandās un pēc reģistrācijas saņēma dažādus uzdevumus, kas bija saistīti ar muzeja un tā izstāžu izpēti. Katrs skolēns varēja pārbaudīt savas zināšanas.

11. b klases skolēniem bija iespēja apmeklēt RSU Anatomijas muzeju. Muzejā bija apskatāmi dažādi eksponāti, kas saistīti ar cilvēka ķermeni, tā daļām, dažādām patoloģijām un arī dzīvniekiem. Studentiem, kurus interesē medicīna, bija brīnišķīga iespēja uzzināt un redzēt daudz jauna, kas saistīts ar medicīnas pasauli.

11. a klases skolēni apmeklēja LU Muzeja Frīdriha Candera un Latvijas astronomijas kolekciju. Skolēni varēja apskatīt īstu observatoriju, uzzināt daudz jauna par kosmosa izpēti un pat turēt rokās īstus meteorītus. Skolēni uzzināja daudz faktu par astronomiju un ieraudzīja visus instrumentus, kas ir nepieciešami tās apguvei.

Skolēnu iespaidi par redzēto:

“Frīdriha Candera muzejā mani pārsteidz planetāriju un teleskopu daudzveidība, kas atklāj neiedomājamus Visuma stūrus. Motormuzejs ir iespaidīgs ar retām automašīnām, no kurām katra ir dzīvs apliecinājums automobiļu nozares vēsturei. Šeit tehnoloģiju attīstība ir redzama gadu desmitiem, sākot no pirmajiem modeļiem līdz novatoriskiem mūsdienu transportlīdzekļiem. Abu muzeju apmeklējums ir aizraujošs ceļojums telpā un laikā, atklājot automašīnu, debesu un pasaules noslēpumus” (Emiļjens Ročko).

“Man ļoti patika Motormuzejā, jo tur bija interesanta spēle un eksponāti. Man šķiet, diezgan interesanti bija arī LU eksponāti. Tiem, kurus interesē astronomija, noteikti tur patiks” (Anastasija Vaļevko).

“Mani LU muzejā ieinteresēja meteorīti un to masa. Man patika Motormuzejā aktivitāte grupās, pateicoties tai, uzzināju daudz jauna. Apskatīju daudzas retro mašīnas” (Valerija Drapkova).

“Apmeklējot Rīgas Motormuzeju, visvairāk mani pārsteidza milzīgā retu un skaistu auto kolekcija. Viņiem visiem ir sava vēsture un individuālās īpašības, kas tos atšķir no citiem. Bija interesanti uzzināt, kā agrāk izskatījās automašīnas, ar kurām braucam ikdienā, un kā attīstījās slaveni zīmoli. Ļoti aizraujoši pavadījām laiku, apgūstot automašīnu, motociklu un velosipēdu vēsturi. Ļoti patīkami bija arī spēlēt spēli, kas mums tika piedāvāta, jo tā mūs saliedēja komandās un deva ievirzi muzeja un eksponātu vēstures izpētē” (Darja Gedžjune).

“Apmeklējot Motormuzeju un spēlējot aizraujošo spēli, varēju uzzināt vairāk par dažādiem transportlīdzekļiem. Man patika tur esošās instalācijas. Bija arī daudz aizraujošu mini spēļu un spēlējot varēja uzzināt ko jaunu par jebkuru auto” (Anastasija Vangina).

”Pēc Medicīnas muzeja apmeklējuma man palika daudz iespaidu. Es daudz uzzināju par cilvēka anatomiju un arī biju pārsteigtа, cik daudz eksponātu ir šajā muzejā” (Darija Ivanova).

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
11. b klases audzinātāja
Oksana Dimitrijeva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search