Pilsēta Latgales sirdī – Rēzekne

Š.g. 16. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 7. a un 7. b klases skolēni devās aizraujošā braucienā uz pilsētu Latgales sirdī – Rēzekni. Ekskursijās gaitā uzzinājām daudz nozīmīgu faktu par Rēzeknes vēsturi un mūsdienu kultūras dzīvi.

            Apmeklējot Latgales vēstniecību “GORS” (vai latviski GARS), uzzinājām, ka šajā ēkā ir Latvijā pirmā no pamatiem celtā akustiskā koncertzāle, viena no ievērojamākajām 2013. gada būvēm Latvijā. Izmēģinājām pasaules līmeņa akustiku, apskatījām lielisku pasākumu programmas piedāvājumu, izbaudījām braucienu ar liftu, piedalījāmies viktorīnā par Latgales ievērojamajām personām. Uzzinājām, ka Latgales vēstniecību “GORS” ir vieta koncertiem, izstādēm, kino, semināriem un citiem pasākumiem.

            Viesojāmies arī Latgales kultūrvēstures muzejā, kur laipnā gide aizraujoši vēstīja par Rēzeknes vēsturi. Paugurainais apvidus upes līkumā bija apdzīvots jau sirmā senatnē. No 13. līdz 16. gs. pašreizējā Rēzeknes teritorija bija Livonijas valsts pils novada centrs. Pirmo reizi rakstos pilsēta Rēzekne minēta 1285. gadā ar nosaukumu „Rositten”. Uzzinājām arī citus interesantus faktus un noslēpumainas leģendas par šo pilsētu.

            Brauciena gaitā pārliecinājāmies, ka “Rēzekne ir pilsēta, kurai nepārspējamu šarmu sniedz sirmā senatnīguma un progresīvās šodienas mijiedarbība”.

Pateicamies kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma” par lielisku iespēju iepazīt mūsu Latgali!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
7. a klases audzinātāja
Ija Ņeživenko

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search