Apskatīta sēļu sēta un nogaršots sapņu saldējums

Š.g. maija vidū Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Jēkabpili un Skrīveriem.

Pirmais virziens bija Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļas „Sēļu sēta”. Muzeja apmeklējuma laikā tika stāstīts par sēļu zemnieka dzīvi 19. gs. Gida pavadībā mēs apskatījām seno dzīvojamo māju, graudu klēti, kalvi, pirti, vējdzirnavas, kuļmašīnu un tvaika lokomobili, kā arī senus darbarīkus un sadzīves priekšmetus.

Pēc tam mūs gaidīja praktiskā nodarbība, kuras laikā skolēni tika iepazīstināti ar Jēkabpils cukurfabrikas darbību un cukura ražošanas vēsturi. Lai labāk izprastu vēsturiskās fabrikas ražošanas procesu, tā gaitu un izmantotās tehnoloģijas, skolēniem tika dota iespēja līdzdarboties cukura izstrādājumu izgatavošanā. Katrs skolēns izgatavoja individuālo karameli un paņēma līdzi uz mājām.

Savu ekskursiju turpinājām Skrīveros. Mēs bijām pārsteigti, ka saldējumu ražo nevis rūpnīcā, bet mazā kafejnīcā. Mūs sagaidīja “Skrīveru mājas saldējuma” ģimenes uzņēmuma pārstāve – jauka meitene. Viņa pastāstīja skolēniem par saldējuma vēsturi, iepazīstināja ar latviešu saldējuma gatavošanas tradīcijām un novadīja saldējuma gatavošanas meistarklasi.

Kad mums svinīgi pasniedza lielu saldējuma bļodu, skolēni paši iejutās saldējuma servētāja lomā un baudīja saldējumu ar dažādām ogu mērcēm brīvā atmosfērā mūzikas pavadījumā. Noslēgumā bērni saņēma dāvanu – receptes, kā pašiem mājās pagatavot saldējumus.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. b klases audzinātāja
Alīna Grigorjeva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search