Skolā izskanēja dziesmas un dzejoļi svešvalodās

Zināšanas par citām valstīm var gūt ne tikai ģeogrāfijas stundām, bet arī mācoties svešvalodas un iepazīstot to kultūru, paražas un tradīcijas. Valodu zināšanas plaši atver durvis uz pasaules dziļāku un daudzpusīgāku iepazīšanu, ļauj iegūt jaunus draugus un arī izkopt savus talantus.

25. janvārī Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika 9.-12. klašu skolēnu sagatavotais koncerts “Fest – la fête”, kurā skanēja dziesmas un dzeja vācu, angļu un franču valodā. Jāpiebilst, ka ideja par pasākumu nāca no pašiem skolēniem un skolotāji to atbalstīja ar padomiem un ieteikumiem.

Zālē bija sapulcējušies gan skolēni, gan skolotāji, gan vecāki, kuriem tā bija iespēja redzēt savus bērnus neierastā lomā un varbūt pat ieraudzīt no pavisam citas puses.

Koncertu vadīja 10. a klases skolēni Anastasija Artemjeva un Iļja Kuļikovs, kuri tā sākumā vēlēja visiem labu vakaru, izbaudot priekšnesumus. Skolas talantīgie jaunieši klausītajiem bija sagatavojuši gan šobrīd savā auditorijā aktuālu mūziķu darbus, gan klasiskās literatūras pērles, gan savu vecāku un pat vecvecāku jaunībā populārus skaņdarbus.

Koncertu sāka 12. a klases skolniece Anželika Ustinova, angļu valodā izpildot Demijas Lovato aizkustinošo mīlas dziesmu “Stone cold”. Turpinājumā 9. d klases skolnieki Daniils Lermans un Artis Ņukšs krasi mainīja publikas noskaņojumu ar jautro dziesmu “Ich habe einen kleinen Papagei!”, visiem zālē sēdošajiem aktīvi atsaucoties papagaiļa, zem kura maskas bija paslēpies Artis, izraisītajai jautrībai.

Koncerta vadītāji Anastasija un Iļja vērsās pie koncerta apmeklētajiem, lai uzzinātu viņu domas par to, kāpēc un vai vispār ir jāmācās svešvalodas. Protams, uzrunātie dažādi pamatoja, kāpēc svešvalodu apgūšana ir svarīga un vajadzīga. Tomēr valodu zināšanas ne vienmēr palīdz dzīvē – par to, cik grūti vācietei iepazīties ar francūzi, dziedāja 9. b klases skolnieces Uļjana Timofejeva, Milana Kacare  un  Evelīna Volkova “Je ne parle pas français”, iesaistot dziesmas norisē pasākuma vadītāju Iļju, savukārt 10. c klases skolniece Violeta Jegorova, izskatoties pēc īstas francūzietes, apdziedāja Parīzes skaistumu –  “Paris est toujours Paris”.

Klasiskām vērtībām – Johana Volfganga Gētes daiļradei – pievērsās 10. c klases skolniece Anastasija Pozņakova, izteiksmīgi norunājot dzejoli “Meža karalis”, kura noskaņu paspilgtināja animācijas filma. Darja Ivanova, Jūlija Sidorova, Diāna Junele, Darja Gedžune, Valērija Drapkova un Anastasija Artemjeva, 10. a un 10. b klases skolnieces, visus iepriecināja ar tradicionālo vācu dziesmu “Was wollen wir trinken”, turklāt pašas arī veidoja muzikālo pavadījumu. Koncerta vadītāji atgādināja, ka māksliniekiem lielākā balva ir aplausi, tāpēc tos šodien nevajag taupīt, un aicināja 11. a klases skolnieku Artemiju Šniparkovu iepazīstināt visus klātesošos ar aplausiem veltītu dziesmu “Applaus, Applaus”, par ko viņš saņēma pat ovācijas.

Lai nedaudz pārbaudītu arī auditorijas zināšanas par Vāciju un Franciju, visi tika aicināti piedalīties Kahoot viktorīnā, spraigi sacenšoties par labākā titulu, un pirmās trīs vietas dalīja skolēni un skolotāji.

10 gadus pēc Otrā pasaules kara beigām Marlēnas Dītrihas izpildījumā dziesma ”Sag mir, wo die Blumen sind” kļuva par vienu no spilgtākajām  antimilitārajām dziesmām, toreiz gūstot pasaules slavu. Diemžēl arī šodien dziesmas vārdi kļuvuši aktuāli, tie skan skaudri un uzdotais jautājums joprojām gaida atbildi un rīcību. Savu dziesmas versiju piedāvāja 9. b klases skolēni Vladislavs Sultānovs un Milana Kacare. Lai koncerts nebeigtos uz skumjās nots, ar vēlējumu, lai vienmēr būtu laiks cerībām un mīlestībai, darbam un atpūtai, draugiem un ģimenei, pasākumu noslēdza 10. a klases skolniece Anastasija Vangina ar Ellijas Mišleres dzejoli “Ich wünsche dir Zeit”.

Pēc visiem priekšnesumiem skolas direktors Vitālijs Azarevičs izteica prieku par skolēnu dažādajiem talantiem un pauda cerību, ka šis pasākums varētu kļūt par tradicionālu, jo radošu jauniešu mums ir daudz. Katrs koncerta dalībnieks no direktora saņēma dāvanu kā pateicību par uzdrīkstēšanos uzstāties un citiem sagādāto prieku.

Paldies Daugavpils Zinātņu vidusskolas talantīgajiem, aktīvajiem un uzņēmīgajiem skolēniem par sagatavotajiem priekšnesumiem un uzaicinājumu siltā un patīkamā atmosfērā pavadīt ziemas vakaru! Paldies par skolēnu iedvesmošanu atklāt savus talantus un pasākuma organizēšanu vācu valodas skolotājai Jūlijai Šarovai, angļu valodas skolotājai un jomas koordinatorei Inārai Kazakevičai un franču valodas skolotājai Jūlijai Gribustei!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
izglītības metodiķe
Anita Pleša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search