Skolēni atklāj savus uzskatus par vides jautājumiem

Bioētikas jautājumi kļūst aktuālāki, jo cilvēka ietekme uz vidi ar katru dienu kļūst agresīvāka, līdz ar to varbūtējās sekas arī ir draudošas.  Tai pat laikā bioētikas un vides jautājumiem sabiedrībā tiek pievērsta nozīmīga uzmanība.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ projekta Nr.2022-1-SI01-KA220- SCH-000086423 “Bioētika un ilgtspējīgas vides pārvaldība skolās” dalībnieki sadarbojas eTwinning platformā, lai kopīgi pētītu bioētikas tēmas un prezentētu savus atklājumus. Projekta tēmas atspoguļo tādas tēmas kā dzīvnieku testēšana, ūdens resursu izmantošana, minimālisma dzīves veida, eitanāzijas, abortu legalizācijas, elektrisko transporta līdzekļu priekšrocības un trūkumi. Skolēni par vienu no tēmām izvēlējās savu viedokli, kuru viņi uzskata par bioētisku, eTwinning platformā izveidoja ziņojumus par esošo situāciju savā valstī un sagatavoja prezentāciju saviem partneriem no citām valstīm.  

Turpinājumā starptautiskās skolēnu komandas kopīgi izstrādās publisko runu par vienu no bioētikas tēmām. Tas ir unikāls pasākums, kur skolēni sadarbojoties pievērš sabiedrības uzmanību svarīgiem apkārtējās pasaules jautājumiem un liek ikvienam aizdomāties, ka katra cilvēka šodien veiktā izvēle ir nozīmīga nākotnes paaudzēm.

Aicinām ieskatīties skolēnu nacionālo ziņojumu prezentācijās: 

https://docs.google.com/presentation/d/1hgTEuZZHmGvDdVWhKREiC10Yo2hdR8r-cTke1URE4PM/edit?usp=sharing

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
projekta koordinatore
Helēna Skripničenko

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mūsu „Ēnotāji” 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. – 5. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba

Lasīt tālāk »
Search