Skolēni atklāj savus uzskatus par vides jautājumiem

Bioētikas jautājumi kļūst aktuālāki, jo cilvēka ietekme uz vidi ar katru dienu kļūst agresīvāka, līdz ar to varbūtējās sekas arī ir draudošas.  Tai pat laikā bioētikas un vides jautājumiem sabiedrībā tiek pievērsta nozīmīga uzmanība.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ projekta Nr.2022-1-SI01-KA220- SCH-000086423 “Bioētika un ilgtspējīgas vides pārvaldība skolās” dalībnieki sadarbojas eTwinning platformā, lai kopīgi pētītu bioētikas tēmas un prezentētu savus atklājumus. Projekta tēmas atspoguļo tādas tēmas kā dzīvnieku testēšana, ūdens resursu izmantošana, minimālisma dzīves veida, eitanāzijas, abortu legalizācijas, elektrisko transporta līdzekļu priekšrocības un trūkumi. Skolēni par vienu no tēmām izvēlējās savu viedokli, kuru viņi uzskata par bioētisku, eTwinning platformā izveidoja ziņojumus par esošo situāciju savā valstī un sagatavoja prezentāciju saviem partneriem no citām valstīm.  

Turpinājumā starptautiskās skolēnu komandas kopīgi izstrādās publisko runu par vienu no bioētikas tēmām. Tas ir unikāls pasākums, kur skolēni sadarbojoties pievērš sabiedrības uzmanību svarīgiem apkārtējās pasaules jautājumiem un liek ikvienam aizdomāties, ka katra cilvēka šodien veiktā izvēle ir nozīmīga nākotnes paaudzēm.

Aicinām ieskatīties skolēnu nacionālo ziņojumu prezentācijās: 

https://docs.google.com/presentation/d/1hgTEuZZHmGvDdVWhKREiC10Yo2hdR8r-cTke1URE4PM/edit?usp=sharing

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
projekta koordinatore
Helēna Skripničenko

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Rudens krosa stafetes

Š.g. 21. septembrī Stropu estrādē notika Daugavpils pilsētas rīkotās sacensības ”Rudens krosa stafetes 2023″. Daugavpils Zinātņu vidusskolas sportisti startēja veiksmīgi, pamatskolu grupā izcīnot 1. vietu

Lasīt tālāk »

Panākumi pludmales volejbolā

Š.g. 22. septembrī Ogrē notika Latvijas skolēnu 77. spartakiāde pludmales volejbolā. Sacensības notika divās vecuma grupās: 2004.– 2007.g.dz. un 2008.–2010.g.dz. Daugavpils Zinātņu vidusskola startēja ar

Lasīt tālāk »