Sportiskā un veselīgā visus vienojošā diena

Ar mērķi virzīt skolēnus uz sociālās un kultūras pieredzes ieguvi, izglītojamo emocionālā intelekta attīstību un pašregulāciju, vērtību sistēmas veidošanos un tikumu izkopšanu (vērtībizglītošanu) attiecību veidošanai, sadarbībai, pilsoniski atbildīgai un veiksmīgai dzīvei sabiedrībā un popularizēt veselīgā dzīvesveida vērtību, 2023. gada 15. septembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Sporta un veselības diena 2023”. 

Tajā piedalījās 9.-12. klašu skolēni, viņu klases audzinātāji un skolotāji, kuri tikai šogad ir uzsākuši darbu mūsu skolā. Uz pasākuma svinīgo atklāšanu un direktora Vitālija Azareviča uzrunu ieradās vairāk nekā 400 skolēni. Kopumā tika piedāvātas 15 stacijas ar jautrām, neparastām un interesantām sporta aktivitātēm pedagogu pavadībā.

Lai kompensētu iztērēto enerģiju, tika organizēts pikniks un šašlika cepšana – ievērojot visus drošības pasākumus, katra klase cepa desas, šašliku, kā arī zefīrus. Skolēniem bija iespēja izveidot un labiekārtot savas piknika vietas kādā oriģinālā, tikai sev raksturīgā veidā.

Kārtīgi ieturējušies, visi bija gatavi 10. klašu iesvētīšanas pārbaudījumiem, savukārt vakara noslēgumā sekoja cīņa par titulu “Stiprākā klase 2023”. Sīvā cīņā šo titulu izcīnīja 10. a klase, aiz sevis atstājot 11. c klasi, kas ieņēma otro vietu.

Savus viedokļus un iespaidus par pasākumu pauda gan skolotāji, gan skolēni.

Latviešu valodas skolotāja Lūcija Apela: “Lielisks pasākums klašu un pedagogu kolektīvu saliedēšanai. Iepazinos tuvāk ar jaunajiem kolēģiem, kuru vidū esmu arī es. Brīnišķīgas aktivitātes, ļoti garda maltīte. Paldies par skaisto pasākumu!” 

11. c klases skolniece Iveta Joņeva-Ivanova: “Šī gada “Sporta un veselības diena” izvērtās par īstu festivālu ar uzņēmīgiem skolēniem, aizraujošām sacensībām un vienotības sajūtu. Skolēniem no 9. līdz 12. klasei bija lieliska iespēja pierādīt savas sportiskās spējas un justies kā vienotai komandai. Dienu sākām ar dažādām sacensībām un aktivitātēm, kurās piedalījās visi skolēni un skolotāju komanda. Bija daudz dažādu sporta staciju, kur mūs ar uzdevumiem sagaidīja skolotāji. Pēc izcīnītajām uzvarām un gūtajiem punktiem visi skolēni un skolotāji pulcējās pie skaistām piknika vietām, kuras bija ierīkojuši paši skolēni. Katra vieta bija unikāla un īpaši izrotāta. Šī diena bija lieliska iespēja mūsu skolas gara un kopības veicināšanai! Tā parādīja, cik daudz mēs varam sasniegt, kad esam vienoti kā komanda. Liels paldies visiem – skolas administrācijai, skolēnu pašpārvaldei, skolēniem un skolotājiem, kuri padarīja šo dienu tik neaizmirstamu!” 

Ņikita Dimitrijevs (11. a klase): “Man ļoti patika visi konkursi!” 

Valerija Drapkova (11. a klase): “Pateicoties šiem svētkiem, mūsu klase ir kļuvusi vēl draudzīgāka.” 

Emiļjens Ročko (11. a klase): “Tikai pozitīvi iespaidi.” 

Anastasija Vaļevko (11. a klase): “Tā bija lieliska iespēja pavadīt laiku ar savu klasi! Man palika ļoti jaukas atmiņas par šo dienu.”  

12. b klases skolēni: “Vai tā bija sakritība, vai kāda sīki pārdomāts plāns, bet sanāca tā, ka sporta dienā mūsu pusē bija gan piektdienas vasarīgie laika apstākļi, gan mūsu klasesbiedra dzimšanas diena, gan tas, ka mēs esam 12. klasē un jūtam, ka tas ir pēdējais gads, kad varam sanākt visi kopā. Mēs aktīvi veicām fizisko un saliedēšanas spēju testēšanu, un šī testa rezultāts parādīja, ka mēs esam ļoti motivēti, kad runa ir par iespēju uzvarēt, un mēs cīnījāmies ar azartu, bet brīvajā laikā izklaidējām viens otru un apkārtējus ar dzirkstošām un prieka pilnām dejām!” 

Sanita Čamane (9. b klase): “Sporta diena bija forša, un mēs gan priecīgā, gan laiskā solī devāmies sportot. Kopumā diena bija ļoti jauka, priecēja gan laiks, gan sports ar izpriecām!” 

9. f klases skolēni:  “Tie bija visforšākie kopā būšanas svētki astoņu gadu laikā. Bija gan jautri konkursi, kuri saliedēja mūsu klasi un mēs labāk viens otru iepazinām, gan jauks pikniks, kura laikā baudījām pašu cepto šašliku un sarūpētos gardumus. Gribas uzslavēt virves vilkšanas sacensības, kas ir patiesi aizraujoša mūsu skolas jaunā tradīcija. Tāda veida pasākumu gribas vairāk!” 

Skolas administrācija izsaka pateicību ikvienam skolotājam, kas piedalījās svētku organizēšanā, un ikvienam, kas  piedalījās sportiskā gara vairošanā mūsu skolā. Paldies par kopā būšanu! 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
direktora vietniece izglītības jomā
Jacinta Ivbule

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search