Uzdrīkstējās, domāja un radīja

Jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs aicina 4. un 5. klašu skolēnu komandas sešu cilvēku sastāvā no visām Latvijas skolām izmēģināt spēkus dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju pasaulē, piedaloties konkursā “Uzdrīksties! Domā! Radi!” Tā ir skolēnu iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu, un demonstrēt prasmi sadarboties un skolotājiem iegūt idejas aizraujošiem uzdevumiem mācību stundās arī turpmāk.

Konkurss notiek trijās kārtās: 1. kārta norisinājās tiešsaistē 23. martā, un tās laikā komandas dalībnieki individuāli pildīja sagatavotos uzdevumus matemātikā, dabaszinībās un programmēšanā (Scratch vide). Komandas kopējais punktu skaits veidojas, summējot visu komandas dalībnieku iegūtos punktus.  2. kārtā komandai bija nepieciešams līdz 2023. gada 21. aprīļa plkst. 12.00 izveidot video, ne garāku kā 2 minūtes un 30 sekundes, par tēmu “Kas padara būves izturīgas?”

Priecājamies par Daugavpils Zinātņu vidusskolas komandas “Pūcēni” aktīvo dalību konkursa 2. kārtā. Mūsu komandu veidoja Jegors Volosovs (5. a klase), Dans Isats, Elena Šušunova, Artūrs Teniss, Valerijs Zinovjevs (5. c klase) un Ignatijs Dubovskis (5. d klase).

Esam pārliecināti, ka video “Kas padara būves izturīgākas” veidošana veicināja skolēnu izziņas vēlmi, radošumu un savstarpējo sadarbību. Izveidotais video pēc kritērijiem ieguva 20 punktus, bet diemžēl ar tiem bija par maz, lai komanda kvalificētos konkursa 3. kārtai, taču katrs skolēns ar savām zināšanām, prasmēm un darbu ir nopelnījis pateicību par piedalīšanos.  

Paldies komandai “Pūcēni”! Paldies skolotājām Natālijai Dzjumanei (datorika), Larisai Dubovskai (dabaszinības) un Natālijai Baranovai (matemātika) par skolēnu sagatavošanu konkursam! 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
Digitālā metodiskā centra vadītāja
Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search