Vāru, vāru putriņu

Oktobrī tiek svinēta starptautiskā Putras diena, kad daudzviet pasaulē un arī Latvijā tiek godāta putra – viens no senākajiem ēdieniem, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Lai bērni augtu lieli un būtu stipri, no rītiem ir jāēd brokastis. Brokastīs bērni ar prieku ēda “saulaino” putru un parādīja tukšus šķīvjus; tā ir mīļā un gardā dzeltenā putriņa, kura tika gatavota no kukurūzas putraimiem. Bērni izpētīja dažādu graudaugu veidus, no kuriem gatavo biezputriņas, bet kas to visu dara un kur to vāra?

Bērni devās ekskursijā uz iestādes virtuvi, lai to iepazītu. Paldies iestādes jautrajām pavārītēm par iespēju ielūkoties viņu darbā un iepazīt putras ceļu līdz brokastu galdam!

Mūzikas stundā kopā ar skolotāju Tatjanu Stepanovu vārījām “muzikālo putru”.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

pirmsskolas skolotājas

Evita Strupiša un

Janīna Zile

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Cits Bazārs Rīgā

  Š.g. 2. decembrī septiņas Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) komandas gan no pamatskolas, gan vidusskolas posma piedalījās savu darinājumu tirdziņā “CITS BAZĀRS

Lasīt tālāk »

Vēsturei pa pēdām 

Š.g. 29. novembrī 10. b un 10. c klases skolēni ar kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu apmeklēja Rīgas Motormuzeju, kur apskatīja bagāto ekspozīciju un

Lasīt tālāk »
Search