Viena skaista diena Lietuvā

Å .g. 11.oktobrÄ« mēs, 11.b klases skolēni kopā ar klases audzinātājiem, vienu vecāku, skolotāju Jeļenu GrinčiÅ”inu un Fulbraita programmas studenti ZoÄ« Perkinsu (Zoe Perkins) devāmies ekskursijā uz Viļņu.

Viļņā mÅ«s sagaidÄ«ja gids, kas ar aizrautÄ«bu ievadÄ«ja mÅ«s Ŕīs brÄ«niŔķīgās pilsētas vēsturē. Mums iedeva speciālas austiņas, ar kuru palÄ«dzÄ«bu mēs dzirdējām gidu no attālumā. Tas bija ļoti ērti. Katrs, ejot savā tempā, varēja dzirdēt visu, ko stāstÄ«ja mÅ«su jautrais pavadonis. Vispirms mēs apmeklējām Viļņas veco pilsētu, kur redzējām Svēto garu klosteri un Lietuvas Nacionālās filharmonijas ēku. Lēni pastaigājoties pa visvairāk apmeklētajām Viļņas vecpilsētas ielām, izbaudÄ«jām renesanses, baroka un klasicisma stila arhitektÅ«ru. Ekskursijas pirmo daļu mēs noslēdzām Katedrāles laukumā.

Nākamais objekts ā€“ Ä¢edimina tornis. Lai lÄ«dz tam nokļūtu, bija jākāpj augŔā un augŔā, kas mums likās Ä«sts izaicinājums! Bet garo kāpienu atsvēra brÄ«niŔķīgā Viļņas panorāma, kas pavērās mÅ«su skatiem.

Ekskursijas otrajā daļā mēs aizbraucām apskatīt Traķu pili. Mums pastāstīja par pils vēsturi, eksponātiem un minēja interesantus faktus, piemēram, ka Traķu pils būvniecības gados ezerā ap salu ūdens līmenis bija gandrīz par 2 m augstāks nekā tagadējais. Mēs uzzinājām par to, ka pils valdnieks tika nogalināts, tāpēc pils palika bez saimnieka, bet kādreiz to gribēja atjaunot cars Nikolajs II.

ā€œEkskursija bija ļoti informatÄ«va gan Viļņā, gan TraÄ·os. Uzzinājām daudz jauna gan par Lietuvas vēsturi, gan par Å”ausminoÅ”iem faktiem, kas notika Otrā pasaules kara lakā Viļņas mežos un aizraujoÅ”us stāstus par 40 tatāru ciematuā€, saka KonstantÄ«ns Deņisovs.

MÅ«su klasesbiedrenes Darja Dmitrijeva un Viktorija Semionova savienoja patÄ«kamu laika pavadÄ«Å”anu ar “darbu”. Viņas pēc kārtas tulkoja ZoÄ« visu, ko stāstÄ«ja gidi. Tā bija vērtÄ«ga pieredze, jo abas meitenes ar aizrautÄ«bu bagātināja savas angļu valodas zināŔanas, kad bija tāda iespēja. Sarunā ar mÅ«su klases audzinātāju Ināru Kazakeviču, ZoÄ« Perkinsa bija sajÅ«smā par to, cik ātri meitenes spēja apkopot un sniegt viņai informāciju un cik plaÅ”as ir viņu angļu valodas zināŔanas. Bija patÄ«kami to dzirdēt no valodas nesēja, jo uzslava vienmēr motivē vairāk runāt angliski un nekautrēties izmantot to ārpus stundām. Starp citu, ZoÄ« atbrauca pie mums no ASV ā€œFlorida Southern Collegeā€ un pavadÄ«s mÅ«su skolā visu gadu. Viņa ir skolotāju asistente 9., 10., 11. un 12.klasēs. Mēs esam gandarÄ«ti, ka ir tāda iespēja stundu laikā sazināties ar amerikānieti un apzināties, ka mēs visi labi saprotam viens otru.

Kopumā varam teikt, ka viss ieplānotais izdevās. Gribam izteikt savu pateicÄ«bu mÅ«su skolotājām Inārai Kazakevičai un Marijai Matosovai par ekskursijas organizÄ“Å”anu un kopā bÅ«Å”anu!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

11.b klases skolēni

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprÄ«lis un maijs DaugavpilÄ« vienmēr saistās ar ā€œMākslas dienāmā€, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidÄ«gas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

LasÄ«t tālāk Ā»
Search