Atvērto durvju diena Daugavpils Universitātē

Š.g. 21. martā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 7. c klases skolēni kopā ar klases audzinātājām Ilzi Teivāni un Jūliju Leončiku devās mācību ekskursijā uz Daugavpils Universitāti, kur notika Atvērto durvju diena. Pasākuma laikā skolēni apskatīja zinātniskās laboratorijas – nanotehnoloģiju, robotu un ķīmijas. Skolēni uzzināja informāciju par elektronmikroskopiem, rentgendifraktometru, robotu ABB, kā arī redzēja robotu darbībā, apskatīja hologrammu stendu.

Skolēniem tika novadīta lekcija par smēķēšanas ietekmi uz cilvēka veselību, ķīmijas laboratorijā parādīja eksperimentu, kādas nogulsnes uzkrājas cilvēka plaušās jau pēc vienas izsmēķētās cigaretes, kā arī pastāstīja par elektronisko cigarešu sastāvu un kaitīgumu.


Izzinošas ekskursijas paplašina skolēnu redzesloku un veicina interesi par zinātni!


Skolēnu atsauksmes pēc Daugavpils Universitātes apmeklējuma:
Timurs I.: “Viss patika, bija interesanti un uzzināju daudz jauna.”
Vladislavs K.: “Ekskursija bija interesanta, jo man patīk mikroskopi.”
Iļja L.: “Man visvairāk patika roboti, es uzzināju, kā cigaretes ietekmē cilvēka organismu un jaunus mikroskopu veidus.”
Arina L.: “Man ļoti patika Daugavpils Universitāte. Mums pastāstīja par šodienas tehnoloģijām, es uzzināju par smēķēšanu, kā tā ietekmē plaušas.”
Vitālijs O.: “Man ļoti patika, es uzzināju ļoti daudz jauna.”

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
7. c klases audzinātāja
Ilze Teivāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mūsu „Ēnotāji” 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. – 5. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba

Lasīt tālāk »
Search