Saldās konfektes “Gotiņa”, ādas apstrāde un senlaicīgās Kokneses pilsdrupas

         Ļoti saulainā dienā, š.g. 25. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. c klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju Ievu devās mācību ekskursijā uz Skrīveru pārtikas kombinātu”, kas lepojas ar oriģinālo “Gotiņu” recepti, kas visiem nav pieejama. Tā saglabāta no 1957. gada. Skolēni iepazinās ar Skrīveru kombināta produkciju: dažādajām konfektēm “Gotiņa” gan ar saulespuķu sēklām, gan riekstiem, ar čili , ar rupjmaizi, ar šerbertu, ar krējuma “pagali” un gotiņmasu u.c. Uzzinājām, ka ir arī melnā gotiņa – skursteņslauķa konfekte! Nogaršojām dažādas konfektes – tās bija ļoti saldas un garšīgas!  Tad mums vajadzēja iemācīties ietīt konfektes, kas nemaz nepadevās tik viegli!  Bet mēs to paveicām un mājās aizvedām pašu ietītas konfektes saviem mājiniekiem.

       Tālāk mūsu ceļš veda uz ādas apstrādes  uzņēmumu “Mazā kāpa” Koknesē.  Uzņēmums nodarbojas ar dabīgās ādas apstrādi un dažādu aksesuāru ražošanu un tirgošanu. Mēs iepazinām, aplūkojām un iztaustījām dažādas ādas: čūskādu, lāčādu, strausādu, aitādu, bifeļa ādu, lašādu un kazas ādu. Visvairāk mūs pārsteidz kazas āda, jo tā bija vismīkstākā un krāšņākā. Skolēnus iepazīstināja ar ādas apstrādes procesu un dažādajiem no ādas izgatavotajiem aksesuāriem. Tālāk mēs ar interesi paši piedalījāmies atslēgu piekariņa izgatavošanā. Pie upītes sarīkojām pikniku un atpūtas brīdi.

      Ceļš mūs aizveda uz Kokneses viduslaiku pilsdrupām… Senos laikos Kokneses pilsdrupas pacēlušās augstu kalnā pie Pērses ietekas Daugavā, mūsdienās pēc HES uzcelšanas tās apskalo Daugavas ūdeņi. Apskatījāmies seno moku kambari, seno bruģi un akas vietu, noklausījāmies nelaimīgo mīlas stāstu par dārznieku un pilskunga meitu. Bērnus pārsteidza Daugavas varenība un senlaicīgie mūri. Izstaigājām visas pilsdrupas, jo gribējās apskatīt katru stūrīti. Šeit viss likās tik senatnīgs, noslēpumains un pārsteidzošs…          

Lai gan noguruši, tomēr priecīgi un laimīgi devāmies mājās. Paldies mūsu vecākiem par šo aizraujošo un izglītojošo ekskursiju!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. c klases audzinātāja
Ieva Vitkova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mūsu „Ēnotāji” 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. – 5. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba

Lasīt tālāk »
Search