Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem

               Mūsdienu izglītība strauji mainās un jau ir sasniegusi un pieprasa jaunu satura, nepieciešamo prasmju un kritiskās domāšanas līmeni. Šodienas skolotājs ir personība, kas pastāvīgi attīstās, jo izglītības realitāte un vajadzības, kā arī dažādās reformas izglītībā prasa no pedagogiem zināt visas aktualitātes, meklēt jaunus veidus, kā mācīt ne tikai saturu, bet arī pilnveidot skolēnus, sagatavojot viņus veiksmīgai karjeras izvēlei un adaptācijai mūsdienu tehnoloģiju pasaulē.

               Virtuālās izglītības iespējas, kā arī jauni padziļinātie kursi vidusskolā ir īstais stimuls meklēt veidus, kā uzlabot prasmes un paplašināt mācību metodes. Šādas iespējas piedāvā ES Erasmus+ programma.
               Daugavpils Zinātņu vidusskola ir akreditēta Erasmus+ KA 1 pamatdarbības programmā 2021-2027. Īstenojot Erasmus+ projektu Nr. 2022-1-LV01-KA121-SCH-000052565 “Personu mobilitātes mācību nolūkos”, 2022./2023.mācību gadā Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolotāji piedalījās apmācību kursos ES valstīs, lai paaugstinātu profesionālo kompetenci, dalījās pieredzē ar citu valstu skolotājiem, izstrādāja jaunus materiālus par iegūtajām zināšanām, kā arī apmācīja kolēģus digitālo tehnoloģiju izmantošanā darbā un stundās.
               Pedagogu zināšanu līmeņa paaugstināšana ir īpaši aktuāla darbam vidusskolās un dažādu mācību priekšmetu padziļināto kursu pasniegšanu. Uzsākot mācības vidusskolā, skolēni izvēlas kādu no programmām, kas ļaus iegūt padziļinātas zināšanas priekšmetos un sagatavoties apzinātai profesijas izvēlei. 2023. gada 9. klašu absolventi atkal ir šīs izvēles priekšā. Šobrīd skola piedāvā septiņus kursu komplektus:
1.      Inženierzinātnes un tehnoloģijas,
2.      Ekonomika,
3.      Medicīna, farmācija un uzturzinātnes,
4.      Sports un veselības veicināšana,
5.      Digitālais dizains un interaktīvie mediji,
6.      Vides zinātnes,
7.      Sociālās zinātnes un valodas.
Katrs kursu komplekts veidots tā, lai ikviens skolēns, kas ir motivēts mācīties vidusskolā, varētu atrast sev piemērotāko.
               Inženierzinātnes un tehnoloģijas – kursu komplekts, kura ietvaros padziļināti tiks apgūta matemātika, fizika un ķīmija. Īstenojot šo programmu, Tev būs atvērtas durvis eksakto zinātņu pasaulē. Mūsdienīgās un atbilstoši skolēnu vajadzībām aprīkotās mācību telpās notiks aizraujošas mācību stundas.
               Uzņēmējdarbība – kļūsti par uzņēmēju, vēl mācoties skolā, jo specializētā kursa “Uzņēmējdarbība” ietvaros tiek īstenoti skolēnu mācību uzņēmumi, kas saņēmuši augstu atzinību arī valsts līmenī. Padziļināti apgūsi angļu valodu, matemātiku un sociālās zinātnes. 
               Medicīna, farmācija un uzturzinātnes – vispopulārākais kursu komplekts, jo trīs gadu laikā to ir izvēlējusies liela daļa vidusskolēnu. Ja ķīmija un bioloģija ir Tavs “jājamzirdziņš” un nākotnē plāno būt medicīnas sistēmas sastāvdaļa, Tev noteikti jāizvēlas šis kursu komplekts un profesionālu skolotāju vadībā Tu sasniegsi vēlamo!
               Sports un veselības veicināšana – kursu komplekts, kas būs piemērots Tev, ja vēlies kļūt par treneri vai arī pats esi sportists. Šī kursu komplekta ietvaros papildus pamata un padziļinātajiem kursiem Tu apgūsi interesantus specializētos kursus – cilvēka anatomija, filozofija vai valsts aizsardzības mācība, psiholoģija un publiskā uzstāšanās.
               Digitālais dizains un interaktīvie mediji – ja Tu esi radošs un Tevī dzīvo mākslinieka dvēsele – šī izvēle ir Tev piemērota. Jaunizveidotā mācību telpā, izmantojot mūsdienīgu aparatūru (ploteri,  3D printeris, interaktīvie ekrāni, lāzeri griešanai u.c.), Tu iegūsi prasmes un iemaņas strādāt ar šiem rīkiem, kā arī Tev būs iespēja apgūt foto apstrādi un citas programmas multimediju satura veidošanai.
               Vides zinātnes – kursu komplekts, kas atver acis zaļākai dzīvei un ilgtspējībai. Padziļināti mācoties bioloģiju, ģeogrāfiju un sociālās zinātnes, Tu spēsi atrast orientieri nākamās profesijas izvēlei.
               Sociālās zinātnes un valodas – ja Tu sapņo par diplomātisko karjeru, Tev patīk vēsture un valodu pasaulē jūties kā zivs ūdenī, izvēlies tieši šo kursu komplektu. Šī programma paredz padziļinātu humanitāro priekšmetu apguvi, lai trīs gadu laikā Tu brīvi pārvaldītu valodas ceļošanai, darbam un atpūtai.
               Neatņemama skolas sastāvdaļa ir skolēnu pašpārvalde, kur skolotājas Tatjanas Steļmakas vadībā tiek īstenotas skolēnu idejas un sapņi par labāku skolu mums visiem. 2022./2023. mācību gada laikā ir izveidota telpa pašpārvaldes vajadzībām. Ikviens Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolēns ir šeit laipni gaidīts! 
Vairāk informācijas meklē: DAUGAVPILS ZINĀTŅU VIDUUSKOLA 🎓 DZV (dzvsk.lv) Piesakies iestājpārbaudījumiem un kļūsti par Daugavpils Zinātņu vidusskolas sastāvdaļu: https://forms.gle/4SMf37YGSB7NQwJ6A !
               Izvēlies Daugavpils Zinātņu vidusskolu un Tu sapratīsi, cik labi ir mācīties modernā, tehnoloģijām pilnā un attīstītā skolā, kur rūpējas par katra skolēna labbūtību. Labi būt Daugavpils Zinātņu vidusskolā!

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ programmas akreditācijas projektu Nr. 2022-1-LV01-KA121-SCH-000052565 līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības aģentūra mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas 
direktora vietnieki izglītības jomā
Jacinta Ivbule,
Arturs Fedotovs,
projektu koordinatore
Helēna Skripničenko

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search