Jau otro gadu Daugavpils Zinātņu vidusskolā 1. – 6. klašu skolēni īpašu uzmanību pievērš savam rokrakstam. Rokraksta veidošana ir ļoti sarežģīts process, jo tiek iesaistīts viss ķermenis. Pēc rokraksta var noteikt cilvēka rakstura iezīmes, temperamentu, kā arī emocionālo stāvokli rakstīšanas brīdī.
1. klašu skolēni tradicionāli piedalās pilsētas Glītrakstīšanas konkursā, tāpēc no katras pirmās klases viens darbiņš tiek nosūtīts konkursam. Savukārt 2.- 6. klašu skolēni, pārrakstot latviešu autoru dzejoļus, piedalās skolas konkursā. Šogad 2. un 3. klašu skolēni pārrakstīja Raiņa dzejoļus “Visi desmit” un “Skolā”, 4. klašu skolēni – I. Zanderes dzejoli “Iesnas”, 5. klašu skolēni – Raiņa dzejoli “Jaunais zaķis un vecais ezis”, bet sestklasnieki – P. Brūvera dzejoli “Dīvainais nams”.
Skolēni izteicās par dalību konkursā un stāstīja par savām pārdomām pēc rakstīšanas.
1. c klases skolēni konstatēja, ka visglītāk klasē raksta zēni. Timurs teica, ka viņam ļoti patīk rakstīt glīti un akurāti, tāpēc viņš ļoti centās. Nikita teica, ka ar mammu meklēja veikalā pildspalvu, kura raksta glītus un skaistus burtus. Sergejs bija pārsteigts, ka viņam tik labi sanāca.
2. e klases skolēni norādīja, ka visvairāk traucēja uztraukums, tāpēc tika pieļautas neuzmanības kļūdas.
6. b klases skolniece A. Poļiščuka teica: “Ļoti patika, jo bija iespēja glīti un radoši rakstīt”, savukārt A. Fjodorova atzina: “Aizraujošs uzdevums, bet liels apjoms (garš dzejolis)”, bet E. Geseļevskis izteicās: “Bija interesanti piedalīties, jo bija iespēja ne tikai glīti rakstīt, bet arī parādīt savu atjautību.”
6. c klases uzvarētāja Elena Šušunova un 6. d klases uzvarētāja Milana Seļska atzina: “Bija grūti ievērot glītrakstīšanas noteikumus, bet mēs centāmies. Bija interesanti veidot atskaņas.”
Paldies latviešu valodas skolotājām!
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas jomas koordinatore
Vilma Tāraude