Š.g. 1. aprīlī Daugavpils Zinātņu vidusskolā aizvadīts sirsnīgs un radošs pasākums “Teātris – māksla būt patiesam”, kurā piedalījās 8. klašu skolēni un viņu vecāki. Šo īpašo notikumu organizēja paši skolēni, sniedzot iespēju vecākiem ne vien baudīt izrādes, bet arī izzināt teātra pasaules aizkulises.
Jau pašā sākumā vecāki tika patīkami pārsteigti – viņiem tika izsniegta pasākuma programmiņa, uz kuras attēlotas teātra maskas. Tā ne tikai iepriecināja ar savu radošo dizainu, bet arī ievadīja vakara noskaņās.

Pasākuma atklāšanā vecāki tika iepazīstināti ar dažādiem interesantiem faktiem par teātri – sākot no tā rašanās vēstures līdz mūsdienu digitālajām tehnoloģijām. Skolēni stāstīja par pirmo teātra uzvedumu Latvijā, pirmā Latvijas teātra dibināšanu, vienu no vecākajiem teātriem Eiropā, masku izmantošanu, pantomīmu, operu un, protams, arī par slaveno dramaturgu Viljamu Šekspīru. Tika aplūkoti arī eksperimentālie teātri un to nozīme mūsdienu mākslā.
Pēc ieskata teātra vēsturē un daudzveidībā, vecāki tika aicināti baudīt 8. a klases skolēnu sagatavoto uzvedumu, kurā tika meklēta atbilde uz jautājumu – kas ir laime? Aktieri ar savu emocionālo un patieso sniegumu palīdzēja skatītājiem saprast, ka laime nereti ir tuvāk, nekā mēs to domājam – tā mīt vienkāršās lietās un attiecībās ar citiem cilvēkiem.
Turpinājumā uz skatuves devās 8. c klases skolēni ar ēnu teātra izrādi, kas skatītājus iepriecināja ar savu oriģinalitāti un vizuālo izteiksmību. Savukārt 8. d klases skolēni piedāvāja pazīstamās pasakas “Īkstīte” mūsdienīgu interpretāciju, pārsteidzot ar negaidītiem pavērsieniem un aktuāliem akcentiem.
Pasākuma noslēgumā vecākus priecēja 8. b klases skolēnu muzikālais priekšnesums – dziesmas un dejas radīja sirsnīgu un pacilājošu atmosfēru, vienojot visus pasākuma dalībniekus kopīgā prieka un pateicības sajūtā.
Šis vakars vēlreiz apliecināja, ka teātris patiešām ir māksla būt patiesam – gan uz skatuves, gan dzīvē.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
direktora vietniece izglītības jomā
Aleksandra Vagele