Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klašu skolēniem dizaina un tehnoloģiju stundās bija iespēja izmēģināt divas adīšanas tehnikas – adīšanu ar adāmmašīnu un rokām.
Adīšana ir sena un skaista amatniecības māksla, kas ļauj radīt ne tikai estētiskas, bet arī praktiskas lietas. Viens no populārākajiem adījumiem ir cepures. Ja tradicionāli cepures tiek adītas ar adāmadatām, mūsdienās arvien vairāk tiek izmantotas adāmmašīnas, kas ļauj šo procesu padarīt ātrāku un efektīvāku. Cepuru adīšana ar adāmmašīnu – modernā pieeja tradicionālajai prasmei. Pirmsskolas audzēkņiem būs prieks, jo tagad lellēm ir iespēja mainīt siltas cepurītes ar bumbuli katru dienu.
Rokdarbi ir lieliska iespēja skolēniem izpaust savu radošumu, attīstīt iemaņas un radīt kaut ko īpašu ar savām rokām. Šogad, kas ir Čūsku gads, ir lieliska iespēja radoši pievērsties šim simbolam un noadīt mīksto rotaļlietu – čūsku. Adīšana ar rokām, veidojot mīksto rotaļlietu – čūsku, bija ne tikai jautra un aizraujoša nodarbība, bet arī lieliska iespēja skolēniem izveidot personiskas un radošas rotaļlietas, kuras viņi varēja izmantot paši vai pasniegt kā dāvanas.
Cepuru un čūsku adīšanas projekti ir lielisks piemērs tam, kā tradicionālie rokdarbi var attīstīt bērnu prasmes un palīdzēt viņiem izpaust savu radošumu.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
dizaina un tehnoloģiju skolotāja
Jeļena Barča