No š.g. 20. oktobra līdz 26. oktobrim Itālijas pilsētā Palermo Daugavpils Zinātņu vidusskolas izglītības metodiķe Marina Kalinka un pirmsskolas skolotājas Inessa Kozlovska un Nataļja Krasņakova apmeklēja kursus ‘‘The best for preschool teachers’’ Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu izglītības sektora projekta “Kompetenti un atbildīgi skolā” (KAS) Nr. 2024-1-LV01-KA121-SCH-000197090 ietvaros.
Projektā piedalījās pārstāvji no dažādām valstīm: Rumānijas, Īrijas, Ungārijas, Polijas, Islandes, Francijas, Lietuvas un Latvijas. Dalībnieki tika dalīti divās grupās: pirmsskolu pārstāvji un skolu pārstāvji. Mobilitātes mērķis bija veicināt izcilību un inovācijas pirmsskolās un pirmsskolu izglītībā, dodot iespēju un iedvesmojot pirmsskolas skolotājus atklāt visefektīvākās pieejas, vienlaikus daloties ar labāko praksi un pieredzi ar citiem dalībniekiem un pedagogiem visā Eiropā, gūstot arī plašāku izpratni par pirmsskolas izglītību Eiropā.
Kursu sākumā pasniedzēji kopā ar kursu dalībniekiem izveidoja vajadzību un vēlmju plakātu, iepazīstināja dalībniekus ar Itālijas pirmsskolas izglītības sistēmu. Katras valsts pārstāvis prezentēja savas izglītības iestādes labās prakses piemērus. Mūsu skolas pedagoģes prezentēja Daugavpils Zinātņu vidusskolu, pirmsskolas izglītības sistēmu un mācību pieejas. Kursa teorētiskajā daļā dalībnieki paplašināja savas zināšanas par M. Montesori metodi, neformālo izglītību – D. Kolba mācību ciklu, par brīvdabas pedagoģijas principiem un ieguvumiem – kā plānot un īstenot pirmsskolas izglītības aktivitātes brīvā dabā un par Redžo Emīlijas pieeju izglītībā.
Visas teorētiskās zināšanas tika nostiprinātas ar praktiskajām nodarbībām – spēlēm, komandu uzdevumiem, datorprogrammām, radošo darbu veidošanu, kas tika organizētas gan telpā, gan ārā. Visiem kursu dalībniekiem bija iespēja apmeklēt trīs Palermo pirmsskolas izglītības iestādes. Tā bija lieliska iespēja pavērot mācību procesu klātienē.
Kursu ietvaros tika organizēti kultūras pasākumi: ekskursija pa Palermo centra ielām un kultūrvēsturiskajiem objektiem – Palermo Teatro Massimo, Palermo Katedrāli, kā arī brauciens uz pilsētu Čefalu. Kā viens no izaicinājumiem bija mācības angļu valodā. Tā bija lieliska pieredze valodas zināšanu pilnveidei, kā arī Montesori metodes praktiskais pielietojums tās dzimtenē – Itālijā.
Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu izglītības sektora projektu “Kompetenti un Atbildīgi Skolā (KAS)” Nr.2024-1-LV01-KA121-SCH-000197090 līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
izglītības metodiķe
Marina Kalinka,
pirmsskolas skolotājas
Inessa Kozlovska un
Nataļja Krasņakova